Sürdürülebilirlik ön planda

Acer Türkiye Pazarlama Müdürü Sema Yıldız, dizüstü bilgisayar pazarında oyundan işe birçok kategoride yenilikçi ürünleri ile yıllardır sektörün en önemli oyuncularından olan markanın, teknolojiyi herkese ulaştırma hedefiyle çıktığı yolculukta inovasyon kadar sürdürülebilirlik hedeflerine de odaklandığını vurguluyor.

Acer kendini, insanların hayatlarını iyileştirecek yenilikçi ürünlerin geliştirilmesine, tasarlanmasına, pazarlanmasına, satışına ve desteğine adayan bir donanım, yazılım ve servis şirketidir. Bu misyonumuzla Acer olarak toplumun ihtiyaç ve taleplerine karşılık gelecek en güncel ürün ve hizmetleri satışa sunuyor ve satış sonrasında da kullanıcılarımıza destek oluyoruz. 

Farklı ülkelerin ve dinamiklerin olduğu Acer EMEA bölgesi içinde yer alan Türkiye, pazar payı hedefini yükselten ve belli ciro düzeyinde en yüksek büyümeyi gerçekleştiren ülkeler arasında yer alıyor. Acer Türkiye olarak müşterilerimize uygun ve erişilebilir fiyatlı ürünler sunmak ve satış sonrası iyi bir hizmet vermek en önemli önceliklerimiz. Bu bağlamda her zaman olduğu gibi iş ortaklarımızla yakın temasta olup en yeni teknolojileri cihazlarımıza entegre ederek son kullanıcılarla buluşturuyoruz. Özellikle ultra ince dizüstü bilgisayar ve oyun dizüstü bilgisayarı kategorilerinde belli bir pazar payına erişmek Acer Türkiye olarak önem verdiğimiz konuların başında geliyor. 

Swift ürün ailesi ultra ince dizüstü bilgisayar tercih edenlerin vazgeçilmezi

Ultra ince dizüstü bilgisayar kategorimizde Swift modellerimiz öne çıkıyor. Bu seride öne çıkan dizüstü bilgisayarlarımızdan Swift 5, 1 kg’dan hafif, 1,5 cm’den ince tasarımıyla ultra taşınabilirlik sağlayan bir cihaz. Zorlayıcı video ve grafik işlerinin rahatlıkla üstesinden gelebilecek 11. Nesil Intel® Core™ i7 işlemci ve Intel® Iris™ Xe grafik kartıyla donatılan dizüstü bilgisayarın antimikrobiyal özellikli Corning® Gorilla® Glass ile kaplı 14 inç dokunmatik ekranı, 340 nit parlaklık ve %100 sRGB renk gamı ile canlı renkler sunuyor. İnce çerçeveleriyle %90 ekran gövde oranı ve yüksek bir performans sunan cihaz, 17 saate varan pil ömrü ile öne çıkıyor. Swift 3 ise farklı donanımsal özelliklere sahip olup bu kategoride en çok satılan ürünümüz.

Bu yıl içerisinde tanıttığımız Swift serisinin en yenisi Swift X ise, NVIDIA® GeForce RTX™ 3050 Ti dizüstü bilgisayar GPU’sundan güç alan, yalnızca 1,39 kg ağırlığında ve 17,9 mm inceliğinde ultra ince bir dizüstü bilgisayar. En yeni AMD Ryzen™ 5000 Serisi mobil işlemci ile gelen cihaz, 17 saate varan pil ömrü ile dikkat çekiyor. Swift X, %85,7 ekran/gövde oranı, 300 nit parlaklık ve %100 sRGB özellikleri sunan 14 inç büyüklüğündeki FHD IPS ekranıyla, video editörleri ve fotoğrafçılar gibi yaratıcı profesyonellere ihtiyaç duydukları gücü sağlıyor. Hem Swift X hem de Swift 5 dizüstü bilgisayarlarımızın çok yakın zamanda stokta olacağı bilgisini de paylaşmış olayım.

Acer oyun bilgisayarları kategorisinde iddialı bir oyuncu olmayı sürdürüyor

Bilgisayarlar oyun dünyasında güç kazanıyor. Özellikle grafik kartı tarafındaki yenilikler sayesinde ultra ince dizüstü bilgisayarlar bile güncel oyunları yüksek kalitede oynayabilme imkanı veriyor. Oyun keyfini her yere taşıyabilme olanağı ise çok büyük bir avantaj. Oyun dizüstü bilgisayarları, Acer olarak iddialı olduğumuz kategorilerden bir diğeri. 

Acer olarak bu kategoride sunduğumuz birçok dizüstü bilgisayar var. AMD Ryzen™ 5000 serisi mobil işlemcilerle veya Intel 11. Nesil işlemcilerle donatılan Acer Nitro 5, eğlence ve hobi amaçlı oyun oynayan ve daha iyi bir performansa hazır olan kullanıcılar için geliştirilmiş, dengeli özelliklere sahip bir dizüstü bilgisayar serisi. Nitro 5’te yer alan NVIDIA® Ampere mimarisi taşıyan GeForce RTX™ 30 Serisi Dizüstü GPU’lar, enerji verimliliğini 2 kata kadar artırırken, performansı önemli ölçüde yükseltiyor. 

Acer’ın oyun dizüstü bilgisayar kategorisinde yüksek performanslı bir diğer seçeneği yine bu yıl içinde duyurduğumuz Predator Tirton 300 SE modelimiz. Yalnızca 17,9 mm inceliğindeki yeni nesil Predator Triton 300 SE, kullanıcılara en yeni oyunları hareket halinde oynama şansı sunuyor. 1,7 kg’lık taşınabilir dizüstü bilgisayar gücünü, en yeni 11. Nesil Intel® Core™ i7 işlemcilerden ve NVIDIA® GeForce RTX™ 3060 GPU’lardan alıyor. 14 inçlik FHD çözünürlük ve 144 Hz yenileme hızı sunan ince çerçeveli ekranı ile oyun oynamak için son derece ideal olan Predator Tirton 300 SE dizüstü bilgisayarlarımızın da yakın zamanda stoklarda olacağını eklemek isterim. 

Sürdürülebilirlik, misyonumuzun önemli bir parçası

Acer olarak, teknolojiyi herkese ulaştırma hedefiyle, insan ve teknoloji arasındaki engeli kaldırmak için çalışırken, bu süreçte çalışanlarımızın ve tedarik zinciri ortaklarının güçlü yönlerini birleştiren çalışmalar yaparak sürdürülebilirlik hedeflerine de odaklanıyoruz. Bu bağlamda uzun süredir enerji verimliliğini artırma konusundaki çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz.

2008 yılından bu yana tedarik zincirinin çevresel etkilerini yönetmek için CDP’nin küresel ifşa sistemini benimsiyoruz ve sistemi tedarikçi katılımının iki kademesine kadar genişlettik. 2009’u baz yıl olarak aldığımızda, 2012’den itibaren enerji yönetimi ve yeşil enerji kullanımı yoluyla karbon emisyonunu azaltma hedeflerimizi belirlemeye başladık. Yeşil enerjiyi, 2013’ün başından beri farklı iş alanlarında kullanıyoruz hatta grubumuza ait bazı konumlarda güneş enerjisi üretmek için güneş panellerinden faydalanılıyor. Bu vizyon ve çabalar neticesinde Acer Group olarak, 2020’de %44 yenilenebilir enerji kullanımına ulaştık. İştiraklerimizin de dahil olduğu global çalışmalar ile karbon emisyonlarını dünya çapında %60 azaltma konusundaki 2020 hedefimizi başarıyla gerçekleştirdik.

Acer’ın ilk sürdürülebilirlik odaklı dizüstü bilgisayarı: Aspire Vero

2035 yılına kadar tüm enerji kullanımı için yenilenebilir enerji kaynağı sağlamak adına yeni bir taahhütte bulunduk ve %100 yenilenebilir enerjiye kendini adamış yüzlerce büyük işletmeyi bir araya getiren küresel kurumsal yenilenebilir enerji girişimi olan RE100’e katıldık. Bununla birlikte şirketin sürdürülebilirlik konusundaki çalışmalarının etkisini artıracak “Earthion” platformunu hayata geçirdik. Bu kapsamda ilk sürdürülebilirlik odaklı ürünümüz Aspire Vero dizüstü bilgisayarımızı Earthion platformunun çatısı altındaki çalışmalarımızın somut bir örneği olarak hayata geçirdik. Bugün Acer’ın temiz enerji ve sürdürülebilir malzemeler kullanma konusunda net bir hedefi var. 2025 yılına kadar portfolyomuzdaki ürünlerin %20-30’u geri dönüştürülecek materyallerden oluşacak.

Sema Yıldız

Acer Türkiye Pazarlama Müdürü

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 115. sayısında yayımlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.