Site icon Campaign Türkiye

Super Bowl 2016’daki en iyi 5 reklam

Super Bowl’da kendini göstermek isteyen markaların arasındaki çekişme inanılmaz boyutlara ulaştı. Hele ki bu sene 30 saniyelik bir reklama 5 milyon dolar kadar bir fiyat biçildiğini düşünürsek kampanyaların ortaya doğru işler koymaları oldukça önemli görünüyor.

Bazı markalar yayınladıkları reklamlarda, kampanyalarını provokasyon içeren bir dille ortaya koyarken, diğerleri de dürüstçe kreatif ve garip olmayı seçiyor.

İşte 50. Super Bowl’daki en iyi 5 reklam:

5. Budweiser – Give a Damn

Budweiser, vermek istediği önemli mesaj için büyük bir yıldız seçmiş. Aktris Helen Mirren, oynadığı bira reklamında alkollü araç kullanmaya karşı çıkıyor.

4. Doritos

Doritos bu kampanyasıyla ürkütücü bir şekilde dikkatleri toplamayı başarıyor. Reklamda hamile bir kadının partneri, ultrason esnasında etrafındaki ortamı hiç takmadan cips yediği için kadının çileden çıkması anlatılıyor. Sonunda kadın iyice sinirlenip cips paketini fırlatıyor. Komik olan kısım şu ki henüz anne karnındaki bebek bile fetüsten çıkmaya heveslenip Doritos yemeye çalışıyor.

3. Honda – A New Truck to Love

Honda’nın Ridgeline kamyonetini tanıttığı reklam filminde, bir koyun korosu, Queen’in hit şarkısı “Somebody to Love” ı söylüyor. Esprili bir şekilde çiftçinin çoban köpeği de Freddy Mercury’yi seslendiriyor.

2. No More – Text Talk

No More, aile içi şiddet ve istismarın önemini sade bir şekilde aktarabilmiş. Reklam, Super Bowl esnasında iki arkadaş arasında geçen konuşmayı gösteriyor. Jess, erkek arkadaşının “o garip ruh hallerinden birinde” olması sebebiyle partiye gelemediğini yazıyor. Diğer arkadaşı da onun güvenliği hakkında endişe etmeye başlarken, Jess iyi olup olmadığı sorusuna bir türlü cevap veremiyor. Reklam verilen numaraya mesaj atılarak yardım alınabileceği hakkında bilgilendirici bir tonda sona eriyor.

1. Mountain Dew – #PupyBabyMonkey

Mountain Dew, Super Bowl için taktiksel olarak garip bir reklam kampanyası hazırlamış. Reklamda yarı maymun yarı bebek bir yaratık sürekli olarak “puppymonkeybaby” diyerek maç izleyen gençlerin önünde çeşitli akrobatik hareketler yapıyor. Twitter’da #PuppyMonkeyBaby hastag’inin popüler olmasına bakarsak, yaptığı strateji işe yaramış görünüyor.

Exit mobile version