Super Bowl’un en çok konuşulan reklamları

Reklam aleminin en eğlenceli etkinliği Super Bowl tamamlandı. Maçın devre arasında yayınlanan milyon dolarlık reklamlar yine çok konuşuldu, yine gündem oldu. Business Insider ve Marketing Magazine öne çıkan, çok konuşulan reklamları sıraladı. Reklamı yayınlanmamasına rağmen sosyal medyada en çok konuşulan markalarsa sırasıyla etkinlik sırasında aktif bir biçimde tweet atan JCPenney, etkili bir kampanyaya sahip Oscar Mayer ve Spotify oldu.

İşte seyircilere göre Super Bowl 2014’ün en iyi reklamları:

Doritos
Sadece 200 dolarlık bir bütçeyle 8 saatte tamamlandığı efsaneleri kulislerde dolaşan bu reklam seyircilerden tam not almayı başardı.

Kia
Matrix’ten tanıdığımız Morpheus’un opera söyleyen bir vale olması zaten etkinlik öncesinde de çok konuşulmuş ve en çok izlenen reklamlardan biri olmuştu.

 

Budweiser
Gecenin en duygu dolu reklamı, bir köpek yavrusuyla atın arkadaşlığını konu alan Budweiser reklamıydı hiç kuşkusuz.

 

Coca Cola

Coca Cola’nın 60 saniyelik reklamı çektiği tepkiler kadar övgü de toplamayı başararak en çok konuşulan reklamlardan biri oldu.

 

GoldieBlox

Slade’in Cum on Feel the Noize nakaratına sahip reklam da sosyal medyada en çok konuşulan reklam filmi olmayı başardı.

 

T-Mobile

Tim Tebow’ın rol aldığı reklam filmi sporcunun komik performansıyla çok konuşulanlar arasında yer aldı.

Audi

Doberhuahua isimli reklamla Super Bowl öncesinde en çok konuşulan markalardan biri olan Audi, Super Bowl gecesine de damga vurdu.

 

Chrysler

Bob Dylan’lı Chrysler reklamı ABD ulusalcılığına göz kırptı.

 

RadioShack

Bu reklamlardan ziyade bizim favorimiz, RadioShack’in 80’lere gönderme yaptığı, hatta bırakın gönderme yapmayı direkt 80’lerde çekilmiş izlenimi veren reklamı oldu.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.