Site icon Campaign Türkiye

Starbucks’ın transseksüel bireye yer verdiği çalışma Gold Lion kazandı

Creative Strategy ve Creative Data Lions kazananları 22 Haziran Salı günü açıklandı.

Channel 4’un Diversity in Advertising (Reklamda Çeşitlilik) ödülünün sahibi olarak hayata başlayan Starbucks kampanyası What’s your name?”, yaratıcısı Iris London‘a Creative Strategy Lions’da bir altın kazandırdı. Kampanya, bir Starbucks mağazasında sipariş verirken yeni adını ilk kez deneyen genç bir trans birey için o önemli anı tasvir ediyor.

Creative Strategy Grand Prix ödülü ise Cheetos Patlamış Mısır “Can’t touch this Cheetos” kampanyası için Goodby Silverstein & Partners‘ın oldu.

Kategorideki diğer iki altın, Dublin’deki Boys and Girls’ün Three Ireland için çalıştığı “The connected island” kampanyasının ve Mumbai’deki DDB Mudra’nın Stayfree için yaptığı “Project free period”un oldu.

İngiltere’den bir gümüş kazanan, Big Issue ve LinkedIn iş birliği (Raising profiles) için FCB Inferno oldu. Hindistan ve Kanada’dan ikişer, Brezilya ve Portekiz’den birer olmak üzere altı gümüş daha verildi.

ABD ve İngiltere’den iki bronz kazananlar; McCann New York, FCB Chicago & New York, Abbott Mead Vickers BBDO ve McCann Bristol oldu.

Creative Data

Dublin merkezli ve Accenture Interactive’in bünyesindeki Rothco, Warner Music Group “Saylist” için Creative Data Lions’da Grand Prix kazandı.

Tennessee Turizm Geliştirme Departmanı için “Laugh Tracker” işi ile VMLY&R (Kansas City) ve NDR Elbphilharmonie Orkestrası için Markenfilm Crossing (Hamburg) “For seasons – composed by climate data” işi ile iki altın kazandı.

İngiltere ve ABD’den katılanlar Gümüş Aslan kazanamadılar ancak İngiltere’den Wunderman Thompson ve AMV BBDO iki bronz, ABD’den ise R/GA San Francisco bir bronz kazandı.

Exit mobile version