Starbucks plastik pipet kullanımına 2020 yılına kadar son verecek

Seattle’da 1 Temmuz’da yürürlüğe giren plastik pipet kullanımı ile ilgili düzenlemeyi takiben Starbucks plastik pipet kullanımını 2020 yılına kadar 28.000 mağazasında sonlandırmayı hedeflediğini duyurdu.

Starbucks, tek kullanımlık pipetleri, pipet kullanımı gerektirmeyen özel bir kapakla (resimlerdeki gibi) değiştireceğini duyurdu. Bu kapaklar hali hazırda ABD ve Kanada’da 8.000’den fazla yerde kullanılıyor. Hareketin, yılda 1 milyardan fazla plastik pipetin kullanılmasını önleyeceği tahmin ediliyor

Starbucks mağazalarında bir pipet kullanmak isteyen (veya ihtiyaç duyan) kişiler için kâğıttan ve kompozit plastikten yapılmış pipetler gibi alternatifler de sağlayacağını, bunun yanında gerçekten ihtiyaç duyanlar için (özellikler engelliler için) özel talep doğrultusunda hala biraz plastik pipet de olacağı açıklamasını yaptı.

Starbucks’ın Seattle ve Vancouver’daki şubeleri, sonbaharda başlayarak mağazalarda tam olarak uygulanan pipetsiz kapakları ilk deneyimleyen yerler olacak. Bunu takiben, marka, basın bültenine göre “ABD ve Kanada’da aşamalı sunumlar”a başlayacak. Daha sonrasında, Fransa, Hollanda ve İngiltere’deki bir dizi lokasyonda global bir çıkış yapacağını duyurdu.

Starbucks’ın başkanı ve CEO’su Kevin Johnson konuyla ilgili “Ortaklarımız ve müşterilerimiz için, sürdürülebilir kahve konusunda küresel beklentilerimizi karşılayabilmek için bu önemli bir dönüm noktası” açıklamasında bulundu.

Starbucks, daha önce de sıcak içecekler için tam olarak geri dönüştürülebilir bir bardak tasarlamaya 10 milyon dolarlık bir yatırımda bulunmuştu.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.