Site icon Campaign Türkiye

Sprite, bu yaz dile geldi

Sprite, bu yaz eğlenceli kimliğini sadece tadıyla değil, aynı zamanda paketleriyle taşıyor.  Limon ve misket limonlu çeşitleriyle, 250ml kutu, 330ml kutu, 1L ve 1,5L pet şişe ambalajları, eğlenceli mesajlarla tüketiciyle konuşuyor. 2015 yılı sonuna kadar raflarda olacak tüm Sprite ambalajları, 20’yi aşkın eğlenceli mesajla meraklılarıyla buluşuyor.

Sprite’ın kutu mesajlarının arasında; ‘Ne o? Beni görünce için ürperdi!’, ‘Bi’ geldim ortam buz kesti’, ‘Arayı soğutmayalım, içleri soğutalım’ gibi dikkat çekici söylemler yer alıyor.

Sprite’ın ferahlığına vurgu yapan reklamda, Sprite serinliği, buz tutmuş bir göle atlayan bir maceracı ile tasvir ediliyor. Şehir ve tatil hayatının genç ve dinamik çocuğu Sprite, anında ferahlatıp canlılık hissi vermesiyle bu yazın da vazgeçilmez içeceği olmayı iddia ediyor.

Konuşan kutu ve şişeleri Sprite’ın sosyal medya kampanyalarını da dile getirdi. Konuşkanlığını sosyal medyada da elden bırakmayan Sprite, Facebook ve Twitter gibi mecralarda, bireysel ve kurumsal kullanıcılarla hayatın içinden diyaloglara girerek, gündem hakkında eğlenceli yorumlar yapmaya, mesajlaşmaya başladı. Sprite’ın sosyal medya hashtag’i ise yine yerinde duramayan marka kimliğini açığa çıkarıyor: #trollerim! Sosyal medyada dizileri ve markaları ‘trolleyerek’ gerçek zamanlı pazarlama iletişiminde öne çıkan Sprite, Game Of Thrones 5. Sezon finali gibi milyonları ilgilendiren konuları da ‘trolleyerek’ sıkı bir gündem takipçisi olduğunu da gösterdi.

Künye:

Reklamveren: The Coca-Cola Company

Ürün: Sprite

Reklam Ajansı: BÜRO

Kreatif Direktör: İlker Zaharya, Esra Ayas Özalp

Reklam Yazarı: Ceren Orun Erkmen

Art Direktör: Nilüfer Abaylı

Müşteri İlişkileri Ekibi: Işıl Uygur İzgi, Melis Tavaslıoğlu

Post-Prodüksiyon Şirketi: İmaj

Tag-on CGI: Kraken

Tag-on CGI Artist: Mehmet Kızılay

Medya Ajansı: Carat

Mecralar: TV, internet, sinema

 

SosyaMedya Künyesi:

Reklamveren: The Coca-Cola Company

Ürün: Sprite

Sosyal Medya Ajansı: Plasenta

Kreatif Direktör: Cem Batu

Müşteri İlişkileri Ekibi: Erinç Kargan, Esin Deniz Esmerok, Ela Erten, Ersay Uçak, Enes Çıkrıkcı

 

 

Exit mobile version