Spotify’dan beyaz yakalılar için yeni bir uygulama: Müzikal OOO

En popüler çevrim içi müzik dinleme platformlarından Spotify beyaz yakalıları düşünerek tamamen yeni bir özellik geliştirdi: Müzikal OOO.

Spotify’ın yeni uygulaması Müzikal OOO ofis dışında (out-of-office) bulunan çalışanların otomatik yanıt mesajlarını eğlenceli metinler haline dönüştürüyor. Benzer bir durum ofiste olup e-postalarına otomatik yanıt alan çalışanlar için de geçerli.

Ofis çalışanları tatile çıkmadan önce işlerini tamamlamak için panikleseler ve ‘ofis dışında’ otomatik yanıt sistemini kurmak için son dakikayı bekleseler de Müzikal OOO bu durumu eğlenceli bir hale getirmeyi hedefliyor. Uygulama sayesinde hem tatile çıkan çalışanlar hem de otomatik yanıtı alanlar için müzikal bir keşif başlıyor.

Bu yeni özellikten yararlanmak için Spotify’ın OOO/out-of-office sayfasına girmeniz ve Spotify hesabınızı bu uygulama ile eşleştirmeniz gerekiyor. Sonrasında tatil rotanızı ve seyahatinizin iş için mi eğlence için mi olduğunu yazıyorsunuz. Verdiğiniz bilgilere göre Spotify, tatili geçireceğiniz yerin en popüler müzik listelerini analiz ediyor ve bir çalma listesi hazırlıyor. Son olarak da OOO/out-of-office mesajımı oluştur diyor ve tatildeki zaman aralığınızı seçiyorsunuz. Böylelikle otomatik yanıtınız kolaylıkla oluşuyor.

Tüm işlemi tamamladığınızda mailleriniz şu şekilde gözüküyor:

“I’ll be in Greece from Monday, August 1st to Thursday, August 4th. Get a taste of my trip by checking out my Greece-inspired playlist here: https://spotify.ooo/#!/playlist/-KNCCYdDMCQSW7nfnp… ”

“1 Ağustos Pazartesi – 4 Ağustos Perşembe tarihleri arasında Yunanistan’da tatilde olacağım. Yunanistan’tan esinlenerek oluşturulmuş çalma listemi dinleyebilirsiniz: “https://spotify.ooo/”ttps://spotify.ooo/#!/playlis… ”

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.