Spotify Warner Music ile anlaşmasını yeniledi

Spotify, üç büyük kayıt şirketinin sonuncusu olan Warner Music ile olan global lisans ortaklığı anlaşmasını yeniledi. 

BBC’ye göre bu yenileme, Warner’ın Sony ve Universal ile yaptığı anlaşmada olduğu gibi belirli müziklerin bir süre boyunca ücretsiz abonelik paketinden geri çekme şartlarını içeriyor. Bu şartlar doğrultusunda, sanatçılar ilk birkaç hafta için albümlerini sadece premium abonelere sunabilecek. Böylelikle kullanıcıların premium aboneliğe geçişi teşvik edilmiş olacak.

Warner Music’in Chief Digital Officer’ı Ole Obermann Instagram üzerinden yaptığı açıklamada “Buraya gelmek biraz zaman aldı, ancak buna değdi, buna göre dengeli bir geleceğe odaklı anlaşma şartları setine ulaştık. Spotify ile birlikte, müziğin değerini güçlendirmek, sanatçılar için ek fayda yaratmak ve hayranlarını dünyanın dört bir yanında heyecanlandırmak için yaratıcı yollar bulduk. Şu andaki büyüme hızıyla bile, yeni dinleycilere ve bölgelere erişecek müzik aboneliği için çok fazla potansiyel var.” dedi.

Warner anlaşması, Spotify’in uzun zamandır planladığı New York Menkul Kıymetler Borsası’nda girişi sağlayacak önemli bir adım olarak görülüyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.