Spotify ilk TV reklamını yayınladı

İsveçli online müzik servisi Spotify ilk TV reklamını yayınladı. 10 milyon dolardan fazla medya harcaması olan kampanyanın bir parçası olarak dün ABD’de The Voice yarışmasında üç reklam filmi gösterildi. Reklam filmleri Droga5, New York tarafından hazırlandı. Kampanya TV reklamlarına ek olarak dijital ve sosyal medya reklamlarıyla da desteklenecek.

Spotify, reklam filmlerinde spesifik ürünlerine değil de müziğin insanlara hissettirdiği duygulara odaklanıyor.

Reklamlardan ilki “For music” başlığı altında “Bir şarkı dünyayı nasıl değiştirebilir?” sorusunu soruyor ve arka arkaya sıralanan cevaplardan biri de şu “Çünkü dört dörtlük ritim hepimiz için bir şey ifade ediyor. Müzik durdurulamaz, sınırlandırılamaz ve asla bitmez.”

 

Bir diğer reklam filminde kulağında kulaklıkla bir otobüs yolculuğu yapan adam gösterilirken arka plandaki ses şunları söylüyor: “Nakarat ile dizeler arasında birçok hatıra var. Ben geri döndüm, bir anlığına, sen ve beni ‘biz’ yapan yere… Her şey bıraktığımız gibi.” Reklam filmini sonlandıran cümle ise şu: “Size onu hatırlatan tüm şarkılar için…”

 

Üçüncü reklam filminde ise insanlar ağır çekimde dans ederken şu sesi duyuyoruz: “Bugün Salı mı, ilgilenmiyoruz. Bu kimin apartmanı, umrumuzda değil. Bu gece bir dük gibi dans ediyorum. Hepiniz benimlesiniz.” Reklam filmi “Her zaman yeni bir ritim bulabilmemize…” diye bitiyor.

Spotify’ın ABD iletişim direktörü Graham James, Billboard ile yaptığı söyleşide “Bu kampanyayla Amerika’da geniş kitlelere erişmek istiyoruz ve Spotify’ı tanımlayıp gerçekten müzik için var olduğumuzu göstermek istiyoruz” diyerek kampanyanın hedefini açıkladı.

Kaynak: Billboard

 

 

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Efe Erten diyor

    Müzik platformu Spoitfy’ın ilk TV reklamında güçlü müzik kullanmasını, belki sözlere hiç yermeden sadece müzikle derdini anlatmasını beklerdim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.