Spotify Apple HomePod’a rakip oluyor

Apple, Amazon Echo ve Google Home’a rakip olan akıllı hoparlörü HomePod’u piyasaya sürdü. Şimdiyse Spotify Apple HomePod’a rakip oluyor.

Birkaç ay önce Apple, HomePod’u tanıttığında ürünün piyasaya çıkmasına aylar olsa dahi büyük bir yankı uyandırmış ve Amazon ile Google’ın en büyük rakibi olarak gösterilmişti. Apple’ın sade çizgileriyle tasarlanan HomePod artık piyasaya çıktı ve ön satış ile ürünü alanlara ulaştırıldı. Ancak bu akıllı hoparlörün en çok tartışılan noktası sadece Apple Music’le uyumlu oluşuydu. Spotify da bu durumdan yararlanarak yeni bir hamle üzerinde çalışmaya başladı.

Dünyanın en çok aboneye sahip müzik platformu Spotify, resmi sitesinden bir iş ilanı verdi ve akıllara hemen  Spotify Apple HomePod’a rakip oluyor düşüncesi geldi. Ürün donanımı için operasyon yöneticisi arayan Spotify, verdiği iş ilanı ile gelecekteki projesine dair ‘spoiler’ verdi.

Akıllı hoparlörlerdeki liderlik uzun zamandır Amazon ve Google özelinde ilerliyor, aynı zamanda Sonos gibi markalar da yenilikçi çalışmalarıyla adından bahsettiriyordu. Ancak şimdi rekabete Apple da HomePod’uyla dahil olarak dengeleri değiştirmeye hazırlanıyor. Bakalım Spotify akıllı hoparlörünü ne zaman piyasaya sürerek bu rekabete dahil olacak?

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.