Sport England’dan kadınlara daha gerçekçi görüntülerini paylaşmaya çağrı

Sport England, “This Girl Can” kampanyasının beşinci yılı sebebiyle markaları, medyayı ve influencer’ları spor ve fiziksel aktiviteyi teşvik etmek için kadınların daha gerçekçi görüntülerini paylaşmaya çağırıyor.

Lansmanından bu yana, “This Girl Can” kampanyası reklam ve pazarlamayı daha kapsayıcı ve de her kadını temsil edebilecek hale getirmeyi amaçladı. Ancak bu süreç boyunca Sport England bu amaç için büyük bir tehdit olan sosyal medyada bulunan, kadınların gerçekçi olmayan ve olumsuz düşünce yaratan görüntüleri ile karşı karşıya kaldı.
Yapılan yeni araştırmalar, sosyal medyada ince bedenler gören kadınların %63’ünün bunun kendileri üzerinde olumsuz bir etkisi olduğunu söylerken, fitness influencer’larını takip eden% 24’ü kendilerini kötü hissettiklerini söylüyor.
Kadınların beşte birinden azı (% 18), fitness influencer’larını kendilerine yakın ve kendileriyle ilişkilendirebilir bulmakta.
Sport England’ın içgörü direktörü Lisa O’Keefe: “[Sosyal medyadaki] bazı görüntüler rahatsız edici olabilir veya kadınların kendileri hakkında kötü hissetmelerini sağlayabilir.”
Spor ve fiziksel aktivite alanındaki cinsiyetler arası farkı kapatmayı amaçlayan “This Girl Can” kampanyası 17 Ocak 2020’de tekrar televizyonlarda yer alacak.
FCB Inferno imzası taşıyan kampanya filmi egzersiz yapan kadınların gerçek görüntülerini içeriyor.
Sport England ayrıca, Unilever’in kadın deodorant markası Sure ile de ortaklık kurdu. Sure, kadınların kendilerine yakın alanlarda fiziksel aktivitelere erişilebilir yollar bulmalarına yardımcı olmak için yeni bir çevrimiçi etkinlik bulucuya sponsor oldu.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.