Sosyal medyanın sosyal sorumluluk örneği

Oğlu Atakan’a, blogunda yazdığı mektup ile sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çeken lösemi hastası Gamze Akbaş için eşine az rastlanır bir kampanya süreci yaşanmıştı.

Yaşanan sürecin özeti

Akbaş’ın, atakan310309.wordpress.com adlı blogda yazdığı “Seyahate Giden Anne Gibiyim” yazısı, sosyal paylaşımın gücüyle hızla yayılmaya başladı. İlik nakli ve hastalık sürecinin takip edileceği bir blog (gamzeakbas.blogspot.com), Facebook ve Twitter hesapları açıldı. Başta Okan Bayülgen olmak üzere geleneksel medya da bu olayı gündeme getirince, kan merkezleri o güne kadar hiç karşılaşmadığı bir ilgiyle karşılaştı. Türkiye’nin dört bir yanındaki merkezler, genç anneye umut olmak isteyen duyarlı insanlarla doldu.

Nakil 17 Mayıs’ta

Nihayet Gamze Akbaş için uygun ilik yurtdışından bulundu. Yeni Asır gazetesinden Erkan Doğan’ın haberine göre, kemik iliğinin 17 Mayıs’ta nakledilmesi planlanıyor. Genç anne konuya ilişkin sözleri ise şöyle:

“Şimdi İzmir’e uçuyoruz. Çok mutluyum. Oğluma kavuşacağım. Önce Gebze’deki hastanede kemoterapi tedavisine başlanacak. Ardından 17 Mayıs’ta kemik iliği nakli gerçekleştirecek. Bana destek veren herkese minnettarım. İnşallah benim gibi kemik iliği nakli bekleyen her hastaya uygun kemik iliğini bulunup nakledilir.”

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.