Sosyal medya profili güzel olan kişinin yanında oturun

Hollanda havayolları şirketi KLM’nin başlattığı “Meet and Seat” adlı yeni uygulama sayesinde yolcular kimle oturmak istediklerine Facebook ve LinkedIn hesapları aracılığıyla karar verecek.

“Meet and Seat” isimli hizmet sayesinde yolcular kiminle oturacaklarını meslek, ortak ilgi alanları ve görünüşe bakarak belirleyecek.  Yolcular ancak online check in yaparak Facebook ve LinkedIn hesaplarıyla bu uygulamaya katılmayı kabul edenler arasından seçim yapabilecek. KLM bu uygulamanın yeni iş ortaklıkları kurmak için bir fırsat yaratacağına inanıyor ancak uygulamanın çöpçatanlık servisi gibi kullanabileceği görüşünde olanlar da var. Yeni arkadaşlıklar kurmaya sıcak bakmayanlar ise uygulamanın tamamen dışında kalma hakkına sahip. “Meet and Seat” uygulamasının bu yılın başında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Müşterilere kimlerle oturacaklarını seçme hakkı tanımanın, yolculukları daha eğlenceli, ilginç ve karlı kılacağı kesin. İlerleyen günlerde böyle bir hizmeti başka havayolları şirketlerinin de sunmaya başlayacağını tahmin etmek zor değil.

Kaynak: Springwise

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.