artwork

Sorrell’e göre WPP’nin yeni CEO arayışı tam bir vakit kaybı

5 sene önce

0

WPP’nin kurucusu ve eski yönetim kurulu başkanı Sir Martin Sorrell, WPP’nin yeni CEO arayışı için konuşarak bu 5 aylık süreci tamamen vakit kaybı olarak değerlendirdi. 

WPP’nin yeni CEO’sunun, 3 Eylül itibarıyla Mark Read olduğu resmileşti. Ama Sorrell’e göre, Mark Read ve Andrew Scott eş başkanlar olarak şirketi birlikte yönetmeli.

33 yılın ardından Nisan 2018’de WPP’den istifa eden Sorrell, Read ve Scott’la yıllarca birlikte çalıştığı için onları gayet iyi tanıyor. Şirketin acil bir halefiyet durumunda şirket liderleri olarak Read ve Scott’ı hazırda tutma gibi uzun süredir devam eden bir planı vardı. Plan Sorrell’in görevi kötüye kullanma soruşturması kapsamında başlamıştı.

Sorrell’in ayrılışından sonra yeni isim için arayış devam ederken Roberto Quarta geçici olarak CEO koltuğuna otururken Read ve Scott da COO olarak atanmışlardı.

Read’in Chief Executive Officer, Scott’ın da Chief Operating Officer olarak duyurulmasının ardından Sorrell, “Mark ve Andrew’ü tebrik ettim ve birkaç fikir ileri sürdüm” dedi.

“Bence çok başarılı olabilirler, ama esas olan onların şirketi ikili olarak yönetmesi. İronik olarak, 3 Nisan’da kararlaştırılan aynı pozisyona ulaşmaları için tam olarak beş ay sürdü. Ve bu geçtiğimiz 5 ay tam anlamıyla zaman kaybı oldu, özellikle en büyük müşterimize (Ford) bakıldığında.”

Bilindiği üzere, geçtiğimiz hafta Ford yaratıcı süreçlerini bundan böyle Wieden & Kennedy ile yürüteceğini açıkladı.

WPP sözcüsü, Sorrell’in söylediklerine yorum yapmayı reddetti.

Sorrell, WPP’yi ayrıldığından beri ilk kez eleştirmiyor. Cannes Lions 2018’de de Read ve Scott’un WPP’yi ikili olarak yönetmeleri gerektiğini, yıllardır bu şekilde bir planlama yapıldığını ileri sürdü.

Eski bir röportajında konuşan Roberto Quarta, “Söylemek istediği her şeyi söyleyebilir. Bunun hakkında cidden yorum yapamam. İnsanlar söylediklerini ve içeriğini yargılamak zorunda kalacaklar. Şirkete devam ediyoruz ve söyleyebileceğim tek şey bu” dedi.

Senin için
Tümünü göster
Yepyeni bir medya planlama ve satın alma ajansı: “STAFF”

“STAFF” medya planlama ve satın almaya yepyeni bir soluk getiriyor...

IWC ve Lewis Hamilton, Tourbillon İçin İş Birliği Yapıyor

IWC ve Lewis Hamilton, Formula 1 Yarışlarından Esinlenen Bir Tourbillon...

Snapchat AR Kurumsal bölümünü kapatıyor

Snapchat, reklamverenlere AR araçları sağlama sözü vererek AR Kurumsal bölümünü...