Sorrell: Yeniden başlayacağım

PRWEEK’in haberine göre Sir Martin Sorrell, Techonomy NYC 18 konferansında yaptığı konuşmada henüz emekli olmayı düşünmediğini söyledi.

 

WPP’nin eski CEO’su Martin Sorrell, dünyanın en büyük pazarlama hizmetleri holdingindeki görevi sona erse de bu durumun kariyerine nokta koymak anlamına gelmediğini belirtti.

New York City’de düzenlenen Techonomy NYC 18 konferansında konuşan Sorrell, henüz emekli olmayı düşünmediğini söyledi.

Gönüllü ya da gönülsüz bir emeklilik söz konusu değil

Konferansı düzenleyen medya şirketinin CEO’su olan David Kirkpatrick’in gelecekle ilgili planlarını sorması üzerine Sorrell, “Gönüllü ya da gönülsüz bir emeklilik söz konusu değil” yorumunda bulundu.

“İlk yapacağım şey, oğluma kendisini geri arayacağımı söylemek” diyerek konuşması süresince titreşen telefonuna gönderme yaptı ve ardından ekledi: “Sonra yeniden başlayacağım.”

Kirkpatrick bu konuda detay istediyse de Sorrell’den aldığı tek cevap “Daha fazla yorum yapmayacağım” oldu.
Teknoloji şirketleri, medya, ekonomi ve ABD Başkanı Donald Trump hakkında sorulara cevap verdikten sonra Sorrell, geleceğe dair planları hakkında bazı ipuçları verdi. WPP’den ayrılma konusu ise konuşmasının sonunda, dinleyicilerden birinin geleneksel reklamcılığın geleceği ile ilgili sorusuna cevap verene kadar açılmadı.

“WPP’den ayrıldıktan sonra geleneksel reklamcılıktaki gelişim noktalarını ve problemli alanları daha net görebilmeye başladım,” dedi. “Geleneksel reklamcılık sektörünün yeniden keşfedilmeye kapalı olduğunu söylemek istemiyorum. Yeniden icat edilebilir, edilecek de. Holding şirketleri yöneten herkes bunun farkında, aptal değiller.”

Suçlamalarla ilgili detay verilmiyor

Sorrell 14 Nisan’da, şirket varlıklarını kötüye kullandığı gerekçesiyle WPP’nin yönetim kurulunun açtığı soruşturmanın ardından görevinden ayrıldı. Ne şirket ne de Sorrell soruşturmayla ve suçlamalarla ilgili detay verdi. WPP’nin ve bünyesinde yer alan ajansların geleceği hakkında spekülasyonlar devam ederken holding, Wunderman CEO’su Mark Read ve WPP Europe COO’su Andrew Scott’ı geçici bir süreyle şirketin ortak COO’ları olarak atadı. Ayrıca Roberto Quarta da yönetim kurulu başkanı pozisyonuna getirildi.

 

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye’nin 77. sayısında yayımlandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.