Sony’den gözlüksüz 3D izleme deneyimi

Sony, Spatial Reality Display* teknolojisinin entegre edildiği sürükleyici bir deneyim için şarkıcı Tate McRae‘yi seçti. Bu teknoloji sayesinde kullanıcılar gözlüklere ihtiyaç duymadan onun performansını 3D olarak izleyebiliyorlar.

Film, McRae’nin Unreal Engine tarafından desteklenen 3D efektlerle listelerin zirvesine yükselme yolculuğunu aktarıyor. Şarkıcının “You Broke Me First” şarkısı için hazırladığı koreografi ekranlara geliyor.

Ekran, çıplak gözle görülebilen son derece gerçekçi bir sanal 3D deneyim yaşatmak için izleyicinin göz pozisyonunu doğru bir şekilde takip ediyor.

Sony’nin ‘Collaboration Series’inin beşinci kısmı olan proje, marka deneyimi ajansı Ralph tarafından gerçekleştirildi. Ralph Yaratıcı Lideri Emma Worth proje hakkında şöyle konuştu: “Spatial Reality Display yeni ve nispeten bilinmeyen bir ürün. Bu iş birliğinde amaç, yaratıcı potansiyeli keşfetmek ve yeni geliştirilen teknoloji daha geniş bir kitleye ulaştırmaktı.”

“Günümüzde bir içeriği izlemek bazı tüketiciler için yeterli gelmiyor, tabii deneyimlemenin daha farklı bir yolu varsa… İnsanlar akıllarını başlarından alacak, duyularını harekete geçiren bir şeyler istiyorlar, şaşırtılmak ve dijital içeriğin içinde boğulmak istiyorlar. Spatial Reality Display’in de zihinlerde bıraktığı etki tam olarak bu. Geleceğe ait bir şeyin parçası gibi hissetmelerini sağlıyor.”

*: Uzamsal Gerçeklik Ekranı

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.