SOMERA, Crimson Hexagon ile işbirliği başlattı

Sosyal medya analiz platformu SOMERA, Harvard Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından geliştirilen ve nicel (rakamsal) analiz algoritmaları alanında faaliyet gösteren, sosyal medya analitik software sağlayıcısı Crimson Hexagon ile işbirliğine gidiyor. 

          

SOMERA, Crimson Hexagon’un sosyal medya analiz teknolojisi ForSight™  sayesinde, ilgili sosyal medya konuşmalarını tanımlayarak, müşterilere güçlü ve kullanılmaya uygun sosyal medya içgörüsü sağlayacak, ve  FMCG, bankacılık, medya ve TV yayını alanındaki müşteri listesinin stratejik ihtiyaçlarını karşılayacak. Ayrıca Somera, ForSight™ ile derinlemesine konuşma analizlerini ve tüketici araştırmalarını, kendi raporlarına ve müşterileri için danışmanlık hizmetlerine dahil ediyor olacak.

SOMERA’nın Baş Operasyon Yöneticisi Sercan Çelebi konu ile ilgili, “Ortaklığımız sayesinde, portföyümüzde bulunan Nutella (Ferrero), L’oreal, Garanti, Star TV ve Ay Yapım gibi müşterilerimize doğru ve üzerine strateji inşaa edebilecekleri sosyal medya içgörüsü sağlayabiliyoruz. Crimson Hexagon’un ForSight™ platformunun şimdiye kadar uygulanmamış ‘görüş analiz algoritması’ sürece insan aklını dahil ediyor. Veri odaklı içgörü ve sonuçları elde etmek için insan aklına göre eğitilmiş bu sistem sayesinde insan aklıyla aynı incelemeyi ve ayrıştırmayı yapabiliyoruz, sistemsel sapma veya hataları böylece sürecimizden elimine etmiş oluyoruz. Crimson Hexagon’un teknolojisi, sadece sosyal medya konularını ya da yorumları kapsamakla kalmıyor, aynı zamanda bir marka ya da ilgi alanı hakkında gerçek bir duygu ve düşünce bakışı sağlıyor. İdeal bir ortak aradığımız zamanda, bize derinlemesine içgörü sağlayacak olan özelliklerine ve faydalarına baktığımızda, tecrübelerimize göre Crimson Hexagon araçlarının sağladığı zeka ve kullanıcı dostu olma özelliğini veren daha yakın bir şirket yoktu” dedi.

Crimson Hexagon, tam Twitter büyük datası erişimi ile birlikte, birçok ilave küresel sosyal medya içerik kaynağı topluyor ve arşivliyor. Crimson Hexagon’un ForSight™ platformu şu an, 500 milyardan fazla sosyal medya gönderisinin bulunduğu bir veri kütüphanesine sahip.

Crimson Hexagon iki günde bir veri tabanına bir milyar gönderi ekliyor. Bu talep edilen sosyal verinin büyüklüğü ve genişliği, küresel ortaklarına, stratejik ticari karar almalarına yardımcı olan güçlü müşteri içgörüsü sağlayarak, sosyal medya konuşmalarının kapsamlı bir analizini yapma ve 2008’e kadar ulaşılabilir veri ve sonuçları karşılaştırma imkanı veriyor.

Crimson Hexagon EMEA satış direktörü Luke Moore ise , “SOMERA ile ortaklığımız sayesinde, markalar için önemli iş kararları konusunda bilgilendirme yapmak amacıyla, müşterilerin sosyal medyayı nasıl kullandıklarını derinlemesine analiz etme ve işlemeye uygun içgörüyü sağlama becerisine sahibiz. Somera’ya; bankacılık, medya ve TV alanındaki müşterilerine sunduğu hizmetleri geliştirmeye devam etmesi konusunda yardımcı oluyoruz. SOMERA gibi küresel ortaklar için ideal olan, ForSight™ platformunu güçlendiren, her dilde ve dilden bağımsız olarak analiz yapabilen patentli analiz algoritmasıdır. Müşteriler, ilave karmaşık kurulum işlemleri olmaksızın, Crimson Hexagon’un küresel içerik kaynağını ve dile bağlı analiz yetkinliğini kolaylıkla geliştirebilir” dedi.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.