Sofia doğal ormanları koruyor

Lila Group‘un markası Sofia ormanların insan hayatı için önemini vurgulayarak farkındalık uyandırmaya çabalıyor.

Doğaya zarar vermeyen yeni ambalaja sahip Sofia,‘Geleceğimiz için Ormanları Korur’ sloganlı reklam kampanyasında hijyenik kağıt üretirken endüstriyel ağaç kullandığına dikkat çekiyor; üretiminde gösterdiği bu hassasiyeti, tüketicilere de geçirebilmeyi hedefliyor. İnsanların günlük hayatta kullandığı ve neredeyse artık bütünleştiği mobil telefonlar ve televizyonlar gibi cihazların değil, giderek bozulan doğa dengesinin gelecek için değerli olduğunu vurguluyor.

Lila Group CEO’su Alp Öğücü kampanya ile ilgili şunları söyledi: “Grup olarak sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk ilkelerimiz gereği çevre konusu sahiplendiğimiz alanlardan bir tanesi. Ham maddesi selüloz olan ve artık temel ihtiyaç malzemesi haline gelen bir alanda faaliyet gösteriyoruz. İlk günden bu yana tüm ürünlerimizde bu amaçla yetiştirilen sertifikalı endüstriyel ağaçlardan elde edilen selüloz kullanıyor, geleceğimiz içn doğal ormanlarımızın korunmasına destek oluyoruz. Ülkemizde de geçmiş yıllarda başlattığımız çalışmalarla endüstriyel ağaç tarımının gelişmesine katkı sağladık ve sağlamaya devam ediyoruz.”

“Ne yazık ki endüstriyel ağaç tarımı ve endüstriyel orman konusu ülkemizde hala yeterli seviyede bilinmiyor. 2014 yılında ‘Gelecek nesillere daha yeşil ve yaşanılabilir bir dünya bırakma bilinci ile , en yüksek kalitede ürün sunan, işinde uzman, sorumluluk sahibi ve doğal marka olma’ amacıyla yola çıktmıştık. Bugün ambalajını da doğada çözünebilir şekilde yenilediğimiz Sofia markamız ile hem değerini unuttuğumuz ormanlarımızın önemine vurgu yapmak hem de endüstriyel ağaçlar konusunda farkındalık yaratmak için yeni reklam kampanyamızı tüketicilerimizin beğenisine sunduk.”

Künye

Reklamveren: Lila Group / Sofia

Reklamveren Temsilcisi: Ali Bula, Behiye Arlı, Zafer Koçak

Dijital Reklam Ajansı: Revive

Dijital Ajans Başkanı ve Yaratıcı Yönetmen: Osman Akbay

Prodüksiyon Firması: RETROPRO

Yapımcı: Volkan Akbaş

Yönetmen: İlay Alpgiray

Dijital Medya Satın Alma ve Planlama Ajansı: Ingage Media A.Ş.

Dijital Medya Planlamacısı: Emre Atalay

Dijital Medya Marka Yöneticisi: İbrahim İnan

Dijital Medya Performans Uzmanı: İsmail Özalp, Rana Buse Fidan

Kullanılan Mecralar: İnternet, Outdoor

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.