Soccer Without Borders: “Kadınlar da oyunda”

Nemo Design kültürel bariyerlere takılan, ayrımcılık ve zorbalığa maruz kalan genç kadın oyunculara ilham veren bir film tasarlamak amacıyla 2019 Fifa Kadınlar Dünya Kupası süresince NFP ile ortaklık kurdu.

Sporun kadınlar için birçok faydası var; daha iyi akademik başarı, daha yüksek öz güven ve riskli davranışlarda bulunma olasılığının düşük olması. Ancak globalde futbol oyuncularının sadece %10’u kadın ve bu kişilerin çoğu, yüksek gelirli ülkelerden.

Bu nedenle Soccer Without Borders (SWB), ‘Girls In The Game’ için bağımsız marka ajansı Nemo Design ile iş birliğine gitti. Mültecilerin, göçmenlerin ve yetersiz hizmet alan gençlerin karşılaştığı – cinsiyet ayrımcılığı, soyutlanma, ayrımcılık ve şiddet gibi – kendilerine özgü zorlukların altını çizen film, tamamen kadın bakış açısı ile anlatılıyor.

SWB futbolu pozitif değişim için bir araç olarak kullanma misyonu için farkındalık yaratma amacı ile videoyu kullanıyor. Yetersiz hizmet alan kızlara, ihtiyaçları olan araçlar ve topluluk ile yollarına çıkan herhangi bir zorluğun üstesinden gelmelerini sağlıyor. Bu girişim, izleyicilerin programı bağış, gönüllülük veya video paylaşımı ile desteklemesi için teşvik etmeyi umut ediyor.  

Künye

Ajans: Nemo Design

Yaratıcı Ekip: Jessica Vollendorf, Thomas Le Dluz, Brian Nally, Phoebe Chin

Yönetmen: Jessica Vollendorf

Yapımcı: Liz Martindale

Reklam Yazarı: Jennifer Sherowski

Videografi: Zippy Etzel

Film Müziği: Brian Hall

Ses Tasarım: Digital One

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.