Skittles Super Bowl’da canlı Broadway müzikal reklamı ile dikkat çekecek

Skittles Super Bowl‘u bir müzikal ile karşılamaya hazırlanıyor ve bunun için hazırladığı teaser’da Michael C. Hall rol alıyor.

Şeker markası Skittles, reklama olan alışılmadık yaklaşımı ile tanınır, özellikle de Super Bowl zamanlarında. Fakat bu yıl 30 saniyelik bir reklam yapmaktansa canlı Broadway müzikali olarak gerçekleştirilen ilk reklamı yaratmaya karar verdi.

DDB Worldwide’ın müzikal için tasarladığı teaser’da Michael C. Hall’un bir terapistle diyaloğuna şahit oluyoruz. Terapist, Hall’un Skittles ‘Broadway müzikali’ reklamında oynadığı için yaşadığı anksiyeteden bahseder ve milyonlarca insan tarafından izlenmenin stresli olacağı konusunda danışanıyla mutabıktır. Ancak bu noktada Hall, terapistini uyarır ve insanların reklamı tiyatroda canlı izleyebilmek için bilet almaları gerektiğini söyler. Bu sırada ilginç bir şey olur ve aralarında korkuluğun oturduğunu görürüz. Hall’un anksiyetesinin dışa vurumu olduğunu belirten korkuluk, TV reklamı hakkında açıklama getirmek istediğini söyler. Ancak Hall bunun TV reklamı olmadığını ve Broadway tiyatrosunda sergilenecek canlı Skittles müzikal reklamı olduğunu üzerine basa basa söyler. Reklamın sonunda aslında bu diyaloğun izleyiciler karşısında oynanan bir sahne olduğu anlaşılır ve Hall, şaşkın bir ifadeyle seyircilere bakar.

Künye

Reklamveren: Mars Wrigley Confectionery, Skittles

Yaratıcı Ajans: DDB Worldwide

Halkla İlişkiler Ajansı: ICF Next

Medya Ajansı: Mediacom

Prodüksiyon: Smuggler

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.