Sinemaseverler için en iyi şekilde hazırlandık

Pandemi süreci diğer tüm sektörleri olduğu gibi sinema sektörünü de ciddi şekilde etkiledi. Dünyadaki sinema ekosisteminde yer alan büyük oyuncular başta olmak üzere milyonlarca liralık yapımların vizyon tarihi ertelendi, setler durdu, sinemaya dair tüm çalışmalar askıya alındı.

CGV Mars Cinema Group olarak, sürecin başından itibaren çalışma arkadaşlarımızın, ailelerinin ve misafirlerimizin sağlığını ve güvenliğini korumak için Türkiye genelindeki sinemalarımızda ve genel merkezimizde gereken önlemleri aldık. Ardından da İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge çerçevesinde 16 Mart tarihi itibarıyla tüm sinema salonlarımızı kapattık ve genel merkezimizde de evden çalışma sistemine geçtik. Sinemalarımızın kapalı olduğu süreçte çalışmalarımıza aralıksız devam ettik. Sinema salonlarımızda tüm teknik altyapımızı elden geçirerek uzun zamandır beyazperdede film izleme keyfinden hasret kalan sinemaseverler için en iyi şekilde hazırlandık. Hem sinema ekosisteminin paydaşlarıyla hem de diğer sektörlerle temas halindeydik. Başta Kültür ve Turizm Bakanlığı olmak üzere, sinema ekosisteminde yer alan yapımcılardan dağıtımcılara, diğer sinema operatörlerine kadar hepsiyle bu süreçte iletişimimizi koruduk. Salgın sonrası hangi adımları atabileceğimizi, ekosistemimizi nasıl koruyabileceğimizi hep birlikte değerlendirdik.

Ayrıca bu zorlu dönemde ülkemizin köklü; tarihi sinemaları olan Kadıköy ve Beyoğlu sinemalarının düzenledikleri kampanyalara destek olduk. Bunun yanı sıra ülkemizin COVID-19 ile mücadelesine de destek olmak adına Sağlık Bakanlığı’na 50 bin maske bağışladık.

CGV Mars Cinema Group olarak salgın sürecinde de yeni kontrollü hayatımızda da önceliğimiz daima çalışanlarımızın ve misafirlerimizin sağlığı oldu. Mart ayından bu yana başta Sağlık ve Kültür ve Turizm Bakanlıkları olmak üzere yetkili mercilerin takibini aynı hassasiyetle sürdürüyoruz. Sizin de bildiğiniz üzere 7 Ağustos itibarıyla kapılarımızı kademeli olarak sinemaseverlere açtık.

İnsanlar sosyalleşmeyi ve eski alışkanlarını özlemişti, ilk iki hafta boyunca izleyici rakamları artarak ilerledi. Çünkü beyazperdede film izlemek farklı ve başka ortamlarda deneyimlenemez bir tecrübe… 2015 yılındaki MERS salgını sonrasında Jurassic World gösterimdeyken sinemalar dolup taşmıştı. Biz de Christopher Nolan’ın sinemaseverler tarafından büyük bir heyecanla beklenen son filmi Tenet’in aynı etkiyi yaratacağını öngörüyoruz. Vizyona girecek yeni filmlerle birlikte pandemi öncesindeki izleyici rakamlarını yakalayabileceğimize inanıyoruz.

CGV Mars Cinema Group

Bu yazı, ilk olarak Campaign Türkiye’nin 103. sayısında yayımlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.