Siber zorbalığın domino etkisi

Zorbalık okulların her yerine yayılmaya devam ediyor. Cep telefonları hayatlarımıza girdiğinden beri de sosyal medyaya yayılıyor ve zorbalık siber zorbalığa dönüşüyor. Her gün binlerce çocuk sonuçlarını düşünmeden okul arkadaşlarına, oyun arkadaşlarına siber zorbalık yapıyorlar. Bugün, basit bir tıklama ile herkes siber zorbalığın domino etkisi başlatma gücüne sahip.

Film, cep telefonlarını sahnenin merkezine koyan bir soruna karşı küresel bir kampanyanın ana kreatif çalışmasıdır. Bu bağlamda, telekomünikasyon şirketlerinin güvenli bir internet ortamını destekleme taahhüdünün bir parçası olarak, siber zorbalıkların nasıl önleneceği ve durdurulacağı konusunda hem çocukların hem de yetişkinlerin bilinçlendirilmesi ve eğitilmesi sorumluluğu bulunmaktadır.

İspanyol telekomünikasyon şirketi Movistar da bu farkındalığı sahip olduğunu göstermek ve bu konuda toplumu bilinçlendirmek adına “Domino” isimli bu kampanyayı başlattı.Bu kampanya, büyüyen bir dijital toplumda bir arada bulunma, sorumlu bir teknoloji kullanımını teşvik etme, hassas genç yetişkinlerin ve çocukların siber zorbalıklara karşı korunmasını vurgulayan bir eğitim girişimi olarak küresel ölçekte yayınlanmak üzere oluşturuldu.

Künye

Reklamveren Movistar
Yapımcı Jetzabel Tapial Morcillo
Ajans Dhélet Y&R
Metin Yazarı Nicolas Montanaro
CCO Martin Nino Goldberg
Kreatif Micaela Vergez
Prodüksiyon Şirketi Antiestático
Yönetmen Luis Germanó
Post-Prodüksiyon 3D Cúbica
Müzik Noroeste

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.