Şeyda Taluk yeni kitabında seçimleri konu alıyor

Şeyda Taluk geçtiğimiz günlerde “Seçim Nasıl Kazanılır: 101 Tavsiye” adlı yeni bir kitap yayımladı.

Eğitmen ve iletişim danışmanı Şeyda Taluk’un yeni kitabı, seçimlerin öncesinde ve sonrasında yaşanan sürece genel anlamda yapıcı yaklaşıyor.

Taluk, kitabı ile ilgili şunları aktarıyor: “Türkiye’nin kahvelerinde, sokaklarında, evlerinde, gündelik sohbetlerin önemli konularından biri de politika. Özellikle seçim kampanyaları süresince ya da seçimlerden sonra herkesin sonuçlarla ilgili bir fikri oluyor. Kaybeden tarafı suçlamak veya makus talihimizden şikayet etmek alışageldiğimiz bir durum. Oysa yapılması gereken tek şey; ‘Nasıl Kazanırız?’ sorusunun cevabını vermek.”

Siyasal kampanyalarda kazanmak için nasıl bir hareket planı kurulması gerektiğine dair pratik bilgileri ve başarılı taktikleri içeren kitap; Türkiye’nin siyasi tarihinde önemli yer tutan ve dünyanın çeşitli ülkelerinde kazandıran seçim kampanyalarını da mercek altına alıyor. Uzun yıllar siyasal iletişim alanında çalışan ve eğitimler veren deneyimli bir uzman tarafından kaleme alınan kitap, seçim kazanmak için 101 etkili tavsiyeyi kapsıyor.
Arka Kapak

Seçmenler kime, neden oy verir?

Seçilmek isteyen oyunu almak istediği seçmenlere ne söylemeli?

Siyaset ve iletişimin ilişkisi kısaca budur. Ancak basit görünen, çok zor bir problemdir.

Seçim süreci ve kampanyalar, seçmenler ile seçilenin iletişiminin doruk noktasıdır.

Bu önemli iletişim süreci, iletişim teknolojisinin de gelişmesiyle, artık bilimsel yöntemlerle yapılan büyük ve etkili kampanyalarla yürütülüyor.

Elinizdeki kitap, dünya çapında başarılı olmuş seçim kampanyalarını inceleyen ve bunlardan 101 tavsiye çıkaran, bir seçimin kazanılması için neler yapılması gerektiğini ortaya koyan “seçim-iletişimi” kitabıdır.

Şeyda Taluk Kimdir?

Şeyda Taluk 1989’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisansını ise Paris 8 Üniversitesi’nde Siyaset ve Hukuk Bilimi alanında yaptı. Aynı üniversitede doktora öncesi seminerlere ve Collège de France’da Antonio Negri’nin Siyaset Felsefesi derslerine katıldı. Negri’nin göçmenler üzerine gerçekleştirdiği projede asistanlığını yaptı.

Taluk, 25 yılı aşkın bir süredir politikadan sivil toplum örgütlerine, kurumsal markalardan bireysel alana kadar uzanan birçok katmanda siyasal ve sosyal iletişim alanında danışmanlık yapmaya devam ediyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.