Servet Akkaynak, Candy Hoover Group Türkiye CEO’su oldu

Beyaz eşya ve küçük ev aletleri sektörlerinde dünyanın önde gelen firmaları arasında yer alan ve yeni yatırımlarla Türkiye’yi Avrupa’da üretim üssü haline getiren İtalyan Candy Hoover Group’ta yönetim değişti. Servet Akkaynak, Candy Hoover Group Türkiye CEO’su oldu.

Servet Akkaynak, Alman Lisesi’nin ardından Ortadoğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1996 – 2001 yılları arasında Anadolu Motor A.Ş.’de Pazarlama ve Satış Direktörü olarak görev yapan Akkaynak, 2001 – 2005 yılları arasında ZF Trading A.Ş. Genel Müdürlüğü, 2005 – 2011 yılları arasında Bosch İran Genel Müdürlüğü, 2011 – 2017 yılları arasında da Bosch Rexroth Genel Müdürlüğü görevlerini üstlendi. 2018 itibarı ile Candy Hoover Group Türkiye CEO’su olarak atanan Akkaynak, 1 milyar TL’yi aşan cirosu ile Türkiye’nin en büyük sanayi ve ihracat firmaları arasında yer alan grubu üretim ve satış rakamlarını artırarak daha da büyütmeyi ve Türkiye’ye daha fazla yatırım çekmeyi amaçlıyor.

Candy Hoover Group hakkında

2007 yılından itibaren Türkiye’yi Avrupa’daki yeni fırın ve ocak üretim üssü haline getiren Candy Hoover Group, Candy ve Hoover olmak üzere iki uluslararası markanın yanı sıra, farklı tüketici gruplarına hitap etmek için Rosières (Fransa), Jinling (Çin) ve Baumatic (İngiltere) gibi ulusal markalarla pazarlama faaliyetlerini yürütüyor. İtalyan Fumagalli ailesine ait olan Candy Hoover Group, 4 binin üzerinde çalışana, Avrupa’da, Türkiye’de ve Çin’de kurulu altı üretim tesisine, dünya çapında 45 iştirak ve temsilcilik ofisine sahip. Grubun genel merkezi, tasarım merkezi, merkezi tesisi ile Ar-Ge tesisi İtalya’nın Brugherio (Milano) bölgesinde bulunuyor. Türkiye, Avrupa ve tüm dünya için inovatif tüketici ürünleri üreten grup, 2018’de yine Türkiye’de faaliyete geçecek olan bulaşık makinesi fabrikası ile yatırımlarını sürdürüyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.