Selçuk Küçüktopuzlu dentsu Türkiye Chief Executive’i oldu

dentsu International bugün (18 Ekim), Selçuk Küçüktopuzlu‘yu dentsu Türkiye Chief Executive’i olarak atadığını duyurdu. Şu anda dentsu Operasyon Direktörü ve bir dentsu şirketi olan Carat’ın Genel Müdürü olan Küçüktopuzlu, 1 Ekim’de resmi olarak yeni görevine başladı. dentsu Güney Avrupa Grup CEO’su Paolo Stucchi’ye rapor veriyor.

Küçüktopuzlu, otuz yılı aşkın ajans deneyimini getiriyor. 2004 yılında Medyatürk’e katılmadan önce Leo Burnett, rpm/radar ve Ogilvy’de çalışarak hem medya hem de reklam ajanslarında deneyim kazandı.  Küçüktopuzlu, ajansın yönetim ekibi için sorumluluk üstlendiği Carat ve Medyatürk’ün birleştiği bünyede yer aldı. Küçüktopuzlu, COO rolünde dentsu’nun ve Türkiye’deki lider markalarının kurulmasında önemli bir rol oynamıştır.

dentsu Türkiye CEO’su Selçuk Küçüktopuzlu: “Dijital medya Türkiye’de katlanarak büyüyor. Böyle yetenekli bir ekibe dentsu Türkiye’nin bir sonraki genişleme aşamasına liderlik etme ve müşterilere fikir ve veri odaklı, teknoloji destekli çözümler sunma fırsatına sahip olmaktan heyecan duyuyorum.” dedi.

CEO Hartmut Riester, görevini ekim sonunda Küçüktopuzlu’ya devredecek ve MarComms sektöründeki yeni fırsatlara odaklanarak Almanya’ya dönecek.

Riester liderliğinde dentsu Türkiye, Isobar ve dentsu Türkiye’ye entegre dijital kreatif ajans “sesliharfler”in satın alınmasıyla çalışanları 40 kişiden 250 kişiye yükseldi.

“Hartmut, dentsu Türkiye’nin dijital, yaratıcı ve medya yeteneklerini birbiri ile orantılı hale getirdi ve olgunlaşan dijital pazarda entegre bir ajans olarak rekabet gücümüzü güçlendirdi. Hartmut’a liderliği ve vizyonu için teşekkür etmek istiyorum. Selçuk’a devredilirken, dentsu Türkiye’nin büyümeye devam edeceğinden ve müşterilerimiz, insanlarımız ve toplum için anlamlı ilerlemeleri destekleyeceğinden eminim,” dedi dentsu EMEA CEO’su Giulio Malegori.

Hartmut, kariyerine 1994 yılında Carat’ta medya sektöründe dentsu Almanya’da başladı. 2008 yılında Türkiye CEO’su oldu ve 2011-2015 yılları arasında ayrıca Romanya ve Bulgaristan CEO’su idi. 2015 yılında CEO olarak Türkiye’ye odaklanmaya devam etti ve dentsu’nun ülkedeki büyümesini hızlandırdı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.