Samsung Obama’nın da selfie’sini çekti

Samsung bir ses getiren selfie ile karşımızda yine. Daha Ellen DeGeneres’in Galaxy Note’u tanıtmak için çektiği Oscar selfie’sinin üzerinden çok geçmeden şimdi de Red Sox boksörü David Ortiz’in ABD Başkanı Barack Obama ile çektiği selfie geldi.

Samsung Mobile, Obama-Ortiz selfie’sini Twitter’da paylaştı.

Samsung konu ile ilgili olarak The Boston Globe’a şunları söyledi: “Biz David Ortiz’in Beyaz Saray ziyareti sırasında Galaxy Note 3 ile çektiği bu tarihi anı gördüğümüzde çok mutlu oldu. Bu inanılmaz mutlu ve heyecanlı anı yakalamasına yardımcı olmaktan gurur duyuyoruz. Ellen’in Oscar’da çektiği selfie gibi David de bu anı hayranlarıyla paylaşma fırsatını buldu.”

 

 

Fotoğrafın sosyal medyada yayılmasından sonra Beyaz Saray bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, Obama’nın selfie çekimi sırasında, Ortiz’le Samsung arasındaki anlaşmadan haberi olmadığı vurgulanırken,  “Beyaz Saray olarak Başkan’ın ticari amaçlarla kullanılmasına karşı çıkıyoruz” ifadesi kullanıldı. Basın sözcüsü Jay Carney, Samsung yetkilileri ya da Ortiz’le görüşüp görüşmediklerine ve fotoğrafın kaldırılmasına dair bir taleplerinin olduğuna dair bir açıklamada bulunmadı.

Kaynak: Mashable

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.