Samsung açıkhava ile programatik yeniden pazarlama reklamı yaptı

Samsung Türkiye’de bir ilke imza attı. Mall IQ ve Publicis One desteğiyle Samsung, Türkiye’de açıkhava ile programatik yeniden pazarlama reklamı yapan ilk marka oldu.

Samsung, Mall IQ ve Publicis One ajanslarından DataWise ve Starcom iş birliğiyle, Türkiye’de bir ilke imza attı. Daha önce Samsung mağazasına girmiş kişileri Akmerkez, Zorlu, Kanyon ve Mall of İstanbul’daki dijital ekranlarda yakalayarak farklılaştırılmış reklam göstermeyi başardı.

Daha önce Samsung mağazasına girmiş kişiler kendilerine özel Samsung mesajıyla karşılaştı.

Kampanyaya hazırlık için farklı segmentler belirlenerek, bu segmentlerin gün içindeki AVM’lerdeki ziyaret yoğunluğuna bağlı farklı hedef kitlelere özel reklam mesajları çalışıldı.

Daha önce Samsung mağazasına girmiş kişiler reklamların gösterileceği ekranların etrafında dolaşırken, kendilerine özel Samsung mesajıyla karşılaştı. Bu sayede standart iletişime oranla %60’lık bir verim artışı yakalandı.

Uygulama Mall IQ ile Publicis One ajanslarından DataWise ve Starcom iş birliğiyle gerçekleştirildi.

Akıllı telefonlardaki push notification’lara alternatif olarak açık havada potansiyel müşterilerine ulaşmak isteyen Samsung, Mall IQ ve Publicis One ajanslarından DataWise ve Starcom’un sunduğu bu hizmetle birlikte Samsung ürünleriyle gerçekten ilgilenebilecek kişilere çok daha verimli, etkili ve ölçülebilir şekilde ulaştı.

Künye

Reklamveren: Samsung
Reklamveren Müşteri Ekibi: Roza Saygılı, Mert Uygur, Gökhan Alacahanlı
Ajans: Publicis One/Datawise ve Starcom
Ajans Müşteri Ekibi: İlke Yirik, Bilge Bulut, Beril Çelikyay, Serhat Büyüksayar, Seda Özsönmez
Kreatif Ajans: Cheil Türkiye
Teknoloji (Mall IQ) Ekibi:
Batu Sat, Izge Ercan

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.