SALT’tan Arşivi Parçalamak için iletişim kampanyası

SALT’ın Ocak ayında SALT Galata’da açılan yeni sergisinin iletişim kampanyası başladı. SALT Galata’da 23 Mart’a kadar devam edecek olan serginin reklam kampanyası, serginin içeriğinden çarpıcı öğeleri ön plana çıkartıyor.

Arşivi Parçalamak: Bir Osmanlı Ailesinde Temsil, Kimlik, Hafıza bir tarih ve arşiv sergisi olduğu kadar, bir tarih yazımı ve arşivcilik sergisi, bir tarih yazımı denemesi. Sergi, Osmanlı İmparatorluğu’nun sonuna denk gelen karmaşık bir geçiş sürecinde bir ailenin kendisini yazı, fotoğraf, anlatı, müzik ve nesnelerle nasıl ifade ve temsil ettiğini anlamaya çalışıyor.

Arşivi Parçalamak: Bir Osmanlı Ailesinde Temsil, Kimlik, Hafıza sergisi kapsamındaki kampanya, hem sergiyi oluşturan arşivden görüntüleri ön plana çıkartmayı, hem de serginin yalnızca bir arşiv sergisi değil, aynı zamanda arşivler üzerinden tarih  yazımının engellerini de sorgulayan içeriğine referans vermeyi hedefledi.

Bu kapsamda aile arşivinde var olan birbirinden bağımsız fotoğraflar bir araya getirilerek hassas bir kolaj çalışması yapıldı. Bu kolajlar, esasında var olmayan figür ve objeler oluşturarak arşivin yanıltıcı olabileceğine de vurgu yaptı.

SALT’ın İletişim ve Yönetim Direktörü Derya Açar Ergüç, iletişim stratejileriyle ilgili “Bir kültür kurumu kamuya açtığı programlarla var oluyor.  Bu doğrultuda, yoğun bir programla çalışan SALT’ın iletişim stratejisini kurumun programlarının içeriksel anlatımını öne çıkartmak olarak belirledik ”diyor.

Arşivi Parçalamak sergisinin reklam kampanyası ile ayrıca, SALT’ın kimlik programı olarak yaratılan ve 4 ayda bir değişen fontun yeni sürümü Kraliçe Color lanse edildi ve yeni sürüme ait çeşitli font renkleri, farklı tasarımlarla kullanıldı.

Ocak ayından itibaren gazeteler, dergiler, billboardlar, metro vagonları ile sosyal medyadan takip edilebilecek reklam kampanyalarını Daniska hazırladı.

Künye

Reklamveren: SALT

Reklamveren Yetkilileri: Derya Açar Ergüç, Ceylan Tokcan Yüceoral, Melisa Korkmaz

Reklam Ajansı: Daniska

Daniska Ekibi: Pemra Ataç Açıktan, Zehra Şen, Umut Geldiay, Kerem Yetim, Birçim Akfırat, Ömer Elver

Medya Ajansı: Cereyan

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.