SALT’taki Rabih Mroué sergisinin ilanları

SALT’ın Nisan ayında SALT Galata ve SALT Beyoğlu’nda açılan yeni sergisinin iletişim kampanyası başladı.

27 Temmuz’a kadar görülebilecek Rabih Mroué sergisinin reklam kampanyası, serginin içeriğinden çarpıcı öğeleri ön plana çıkartıyor.

Rabih Mroué, 1990’da sona eren Lübnan İç Savaşı’ndan sonraki 10 yılda öne çıkmış olan Lübnanlı sanatçılar kuşağından bir aktör, tiyatro yönetmeni, oyun yazarı ve görsel sanatçı. SALT, erken dönem video işlerinden Suriye’deki iç savaşı ele aldığı çok katmanlı The Pixelated Revolution’a [Pikselli Devrim] (2012) uzanan bir çeşitlilikte, Mroué’nin kişisel sergisini sunuyor.

SALT Galata’daki sunum, sanatçının kişisel deneyimlerine dayalı işlerinden oluşuyor ve yaklaşık olarak bir yaşam döngüsü önerisini takip ediyor. Toplumsal hoşnutsuzluk, siyasi gösteriler ve sosyal ayaklanmalarla ilgili işler ise SALT Beyoğlu’nda yer alıyor.

SALT’ın İletişim ve Yönetim Direktörü Derya Açar Ergüç, serginin iletişim stratejisiyle ilgili yaptığı açıklamada “Rabih Mroué’nin ‘Özür metni’nden mesajları kampanyaya taşırken sanatçının işlerindeki duyarlılığı izleyiciye hissettirmeyi, yaşanmış bir hayat ve duygularla empati kurulmasını ve etkileşime geçilmesini hedefledik.  Farklı mecralarda uygulamak üzere yarattığımız ikinci fikirde ise, sanatçının işlerindeki kuvvetli görselleri The Pixelated Revolution işinden bir cümle ile birleştirerek, izleyiciye serginin içeriğine dair ipucu vermek istedik” dedi.

Nisan ayından itibaren gazeteler, dergiler, billboardlar ve metro vagonlarında görülebilecek reklam kampanyalarını Daniska hazırladı.

 Künye

Reklamveren: SALT

Reklamveren Yetkilileri: Derya Açar Ergüç, Ceylan Tokcan Yüceoral, Melisa Korkmaz

Reklam Ajansı: Daniska

Daniska Ekibi: Pemra Ataç Açıktan, Zehra Şen, Umut Geldiay, Ela Perşembe

Medya Ajansı: Cereyan

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.