Sakin olun, reçete hazır!

Sosyal medyada hızla yayılan krizleri çözmek için neler yapılmalı? Herhangi bir kriz içerisinde kalmamak için hangi yolları izlemelisiniz? Şeyda Taluk ve Ali Saydam anlatıyor.

Sonunda olan oldu ve kendinizi bir anda bir krizin içinde buldunuz. Halbuki hava sabah ne kadar da güzeldi ve yarın da tatile çıkmayacak mıydınız? Peki bu başınızdan aşağıya dökülen kaynar suların nedeni ne? Şimdi ne yapacaksınız? Ya da rakip de olsa, X markasının başına gelenler sizi de etkiledi ve geceleri uykularınız kaçmaya mı başladı? “Ya ben de böyle bir kriz yaşarsam” sendromuna mı yakalandınız? Lütfen sakin olun. Çünkü reçeteniz hazır. Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve The School of Life İstanbul Atölye Lideri Şeyda Taluk ile Bersay İletişim Grubu Yönetim Onursal Başkanı Ali Saydam anlatıyor.

Ali Saydam, her şeyden önce gerçek bir kriz yaşanıp yaşanmadığını anlamının altını çiziyor ve adım adım bu kriz anında neler yapılması gerektiğini sıralıyor. Şeyda Taluk ise dijital ortamda krizin nasıl hızla yayıldığını ve bu kriz henüz yaşanmadan önlem alınması gerektiğini belirtiyor. Markaların ve ajansların özellikle son dönemde yaşadıkları krizlerle dikkat çekmesi, yine gözleri sosyal medyaya ve dijital ortama çevirdi. Çünkü artık hiçbir şey eskisi gibi gizli kalmıyor. Çünkü artık dijital ortamda her şey olduğu gibi yer alıyor.

Benim başıma gelmez, demeyin – Şeyda Taluk

Tek gösterge; hasar – Ali Saydam

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.