sahibinden.com, dijital reklamcılığı bir adım öteye taşıyor

sahibinden.com, dijital ve hedef odaklı reklamcılığı bir adım öteye taşıyarak Türkiyeli yazılımcıların geliştirdiği ve tüm reklamverenlerin tanıtım ihtiyaçlarını karşılayacak “Sahibinden Doğal Reklam” uygulamasını sunuyor.

sahibinden.com, “Sahibinden Doğal Reklam” ürünü ile self servis yönetim kanalını, klik bazlı teklif verme (bidding) ücretlendirme yöntemini ve detaylı hedefleme imkanını bir arada sunan Türkiye’nin ilk dijital platformu oluyor. Bu reklam modelinin en önemli özelliklerinden birisi de lokasyon ve ilgi alanına göre özel mikro hedeflemelere imkan sağlaması.

AR-GE vizyonun meyvesi

sahibinden.com’un, sürekli büyüyen son kullanıcı trafiği ile Türkiye’nin en büyük dijital reklam mecralarından biri haline geldiğini belirten CEO Burak Ertaş, Sahibinden Doğal Reklam’ın şirketin AR-GE vizyonunun bir sonucu olarak doğduğunu söyledi. Ertaş, Türkiye’de ve dünyada, arama motorları ve sosyal medya platformlarının dijital reklamcılık alanında en büyük payı aldığını belirterek Türkiyeli yazılımcılar ve yerli kaynaklar kullanılarak geliştirilen Sahibinden Doğal Reklam’ın Türkiyeli reklamverenlere verimli ve ekonomik bir alternatif sunacağını söyledi.

Gösterildikçe değil tıklandıkça ücretlendirilen reklam

Sahibinden Doğal Reklam sayesinde şirketlerin ürün ve hizmetlerini, markalarına en uygun içeriğin yanında tanıtabileceklerini söyleyen Ertaş, şu değerlendirmede bulundu:  “Aylık 42.6 milyon aktif kullanıcı, sahibinden.com üzerinde 8 milyar sayfa görüntülüyor. Şimdi bu dev mecra üzerinde, sahip olduğumuz büyük veriyi de kullanarak mikro düzeyde hedeflemeler yapma imkanı sunuyoruz. Firmalar lokasyondan başlayarak sahibinden.com’un binlerce alt kategorisinden birini seçerek gerçek hedef kitlesine ulaşabiliyor. Daha da önemlisi reklam gösterildikçe değil, tıklandıkça ücretlendiriliyor. Herhangi bir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan, herkes kendi kendine (self servis web arayüzünden) reklam verebilir. Kullanımı mevcut tüm çözümlerden daha basit, 5 dakika içinde reklamı oluşturup yayına almak mümkün.”

“Sahibinden Doğal Reklam” ile reklamverenler, kendi hedef kitlelerini belirleyebiliyor, buna uygun olarak kendi reklam tasarımlarını yaparak sahibinden.com’da yayına alabiliyorlar. Bu reklamlar sitenin arama sonuç sayfalarında gösterilen ilanlar arasında 4. sırada yer alıyor. Her bir tıklanma için ödenecek fiyat teklifi ve günlük olarak toplam harcamak istenen tutar sisteme giriliyor. Sistem, belirlenen günlük bütçeyi hiçbir zaman aşmayacak şekilde çalışıyor. Reklamlar yalnızca tıklandığında ücretlendiriliyor. Reklamverenler, oluşturdukları reklamları “Sahibinden Doğal Reklam” arayüzü üzerinden takip edebiliyor, istedikleri anda gerekli değişiklikleri yapabiliyor. Doğru içerik içinde, seçilmiş hedef kitleye rahatsız etmeden reklam gösterimi, reklamverenlerin yüksek geri dönüş almasına olanak tanıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.