Sabancı Üniversitesi ve RV’den işbirliği

Sabancı Üniversitesi ve Reklamcılık Vakfı marka ekonomisinin ülkemizdeki gelişimini desteklemek üzere bir platform kurdu. Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Nihat Berker ve Reklamcılık Vakfı Başkanı Haluk Sicimoğlu işbirliği anlaşmasına imza attı.

Marka Pratikleri Platformu adı altında yürütülecek olan etkinliklerle işletmeler – markalar, bürokrasi, yerel yönetimler nezdinde marka ekonomisinin öneminin vurgulanacağı, markalaşmanın ülkemize sağlayacağı katma değerin çok paydaşlı bir çatı altında yürütülecek etkinliklerle ortaya koyulacağı belirtildi.

Nihat Berker ve Haluk Sicimoğlu

Marka Pratikleri Platformu marka ekonomisine hizmet edecek insan kaynağının gelişimi için çalışmalar yapacak.

Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Nihat Berker DNA’sında yenilikçilik olan bir üniversite olarak; ülkemizde marka ekonomisinin gelişimi için inançla çalışacaklarını belirtti. Reklamcılık Vakfı’yla yapılan işbirliğinin Sabancı Üniversitesi için önemli bir “ilk” olduğunu vurguladı. Alanında öncü bir sektörel örgütle çalışmaktan memnuniyet duyduklarını söyledi.

Reklamcılık Vakfı Başkanı Haluk Sicimoğlu ise Marka Pratikleri Platformu’nun sektör – akademya işbirliğinde dünyaya örnek olacağını söyledi.

Ayşegül Molu

Platformun ilk ve önemli ürünü olan Marka Pratikleri Yüksek Lisans Programı’nın direktörlüğünü Ayşegül Molu üstlendi.

Marka Pratikleri Yüksek Lisans Programı, MA Marka yönetimi alanında genç profesyonellere yönelik bir master programı. Ders ve marka pratikleri içiçe. Brand Action Project, kısa adıyla BAP denilen projeler, öğrenciyi yaşamın içine sokacak. Alanın liderleri bu yüksek lisans programında mentorluk yapacak.

Dersler şehir merkezinde yapılacak.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.