Ronaldo, Martin Sorrell’den reklamcılık öğrenecek

Brezilyalı eski futbolcu Ronaldo, WPP CEO’su Sir Martin Sorrell‘in rehberliğinde reklamcılık dersleri almak için İngiltere’ye taşınacağını açıkladı.

Brezilya’da yayın yapan Meio & Mensagem gazetesinin haberine göre Ronaldo konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Sorrell’e bütün gün reklamcılıkla ilgili sorular soracağım. Kendisi bana reklamcılıkla ilgili her şeyi öğretecektir” şeklinde konuştu. Gazete, Ronaldo’nun WPP’de işe başlayabileceği belirtti ancak WPP tarafından bu iddiayla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Ronaldo’nun WPP ile birlikte kurduğu danışmanlık şirketi 9ine‘daki çalışmaları için birkaç ay İngiltere’de kalacağı tahmin ediliyor.

Sir Martin Sorrell yaptığı açıklamada, “Ronaldo ile ortak girişimimiz olan 9ine, Brezilya’daki Claro ve Duracell gibi müşterilerimizle büyük başarı yakaladı. Ronaldo, İngiltere’de bu şirketle ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca, kendisiyle Brezilya’da düzenlenecek olan 2014 Dünya Kupası ve 2016 Olimpiyatları için birlikte çalışıyoruz” dedi.

Ronaldo, 2002 yılında ülkesiyle birlikte Dünya Kupası’nı kazanmış ve profesyonel futbol kariyerini 2011 yılında sonlandırmıştı.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.