Roberto Quarta, WPP’nin yeni başkanı olma yolunda

Roberto Quarta

WPP, Philip Lader’ın halefi olması için  bir teknoloji şirketi olan Smith & Nephew’ın başkanı Roberto Quarta’yı harici üst düzey yönetici olarak atadı.

Quarta aynı zamanda mühendislik şirketi IMI’nin başkanı, özel sermaye şirketi Clayton, Dubilier & Rice’ın ortağı ve SPIE’nin harici üst düzey yöneticisi.

1 Ocak 2015’te yönetim kuruluna katılacak Quatra, haziran ayında yapılacak olan şirketin yıllık genel kurul toplantısında başkan olarak seçilmek için adaylığını sunacak. Seçimden sonra başkan olarak atanacak.

14 yıldır başkanlık pozisyonunda bulunan Philip Lader, Nisan ayındaki yıl sonu faaliyet raporunda görevinden ayrılacağını açıkladı. WPP’nin CEO’su Sir Martin Sorrell konu hakkında; “Kapsamlı bir arayışın ardından, yönetim kurulu, tecrübesinin WPP’nin yeni pazarlarında, yeni medyada, veri yatırımı yönetiminde ve teknoloji uygulamalarında strateji geliştirmesine yardımcı olması için bir sonraki başkan olarak Roberto Quatra’yı seçmiştir” şeklinde konuştu.

Philip Lader

WPP’nin Ekim ayında yaptığı bir açıklamaya göre şirket, 2014’ün son çeyreğinde gelirlerini %3.1 arttırarak 2.8 milyar pound’a çıkardı. WPP beklenenden yavaş olan artış için güçlü Birleşik Krallık poundunu ve hızla büyüyen pazarlardaki rakamları aşağıya çeken zayıf para birimlerini suçladı. Sabit kurda yıllık gelir %10.6 iken, geçen yıla göre %7.6 arttı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.