Renault yeni kampanyasında kararsızlık temasını işledi

Renault yeni kampanyasında kararsız olma durumunu marka kişiliğine her mecrada yansıttı.

Geçtiğimiz ay “Büyük Haber” isimli yaratıcı ÖTV Kampanyasıyla otomobil pazarına hareket getiren Renault, yıl bitmeden “#Kararsızlık” isimli yeni bir kampanya hayata geçirdi.

Renault, 1 Aralık’ta sosyal medyadaki kapak fotoğraflarını “#Kararsızlık” yazılı görsellerle değiştirerek 4129Grey yaratıcı ajansı ile birlikte kampanyayı başlattı. Sonraki günlerde ise her otomobili, farklı renkler ve kampanya sloganlarıyla duyurdu. Sosyal medyada merak eden kullanıcılara verilen kararsız cevapları, çağrı merkezinde kararsız bir şekilde telefonu yanıtlayan bant kaydını ve hatta radyoda yayınlamak için hazırladığı reklamı sosyal medya hesaplarında yayınlayarak kararsız olma durumunu her alanda marka kişiliğine işlediğini gösterdi.

Bütün bu ilginç uygulamaların haricinde, kararsız geçen dört günün ardından, Renault Türkiye bir ilke imza atarak kitle fonlama yöntemine oldukça farklı bir bakış açısı getirdi.   

5 Aralık saat 20:00’de “Ali İhsan Varol’la #Kararsızlık” isimli Facebook Canlı yayınında, sosyal medya kullanıcılarından gelen yorumlara göre kampanya ilanı şekillendirildi.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.