Renault sanal karaktere gerçekçi bir deneyim yaşatıyor

Renault bilgisayar ile yapılmış (CGI) Liv adında bir karakter yarattı ve yeni modeli Kadjar’ı kullanmanın nasıl bir deneyim olduğunu onun aracılığıyla aktardı.

Markaların dijital karakter kullanımını sıklaştırdığı bu dönemde Renault da olaya dahil oldu. CGI ile yaratılan sanal marka elçisi Liv, Kadjar’ı gerçek dünyada test sürüşüne çıkarıyor. ‘Escape to Real’ isimli reklamın ilgi çekici yanı, Liv’in sürüş sırasındaki duygularıyla şekillenen gerçekçi yüz ifadeleri.

Publicis Conseil ajansıyla iş birliğinin hedefi, araç içi deneyimi ve bu sırada yaşanan hisleri olabildiğince gerçekçi ve tutkulu bir şekilde iletmek. Liv akarsuyu geçiyor, virajlı dağ yolunu tırmanıyor, ormanda geyikle karşılaşıyor… Kısacası tamamen doğal ortamı yaşıyor. Bir yandan da Kadjar’ın özellikleri gözler önüne seriliyor. 
Reklamın sonunda Liv: “Herkes sanal gerçeklik dünyasında yaşamaya çalışırken ben onu gerçek dünyada yaşıyorum.” diyerek dijital dünyada harcanan vakitlere tezat olarak gerçekliğin keyfine vardığını vurguluyor.
Künye
Reklamveren: Renault Fransa
Ajans: Publicis Conseil, Fransa
Yönetmen: Andreas Grassl
Sanat Yönetmeni: Cecilia Astengo, Oliver Verdy
Metin Yazarı: Natalia Huidobro
Yaratıcı Yönetmen: Marcelo Vergara
Dijital: Denis Trichet, Benjamin Amadei, Clément Salgado
Sosyal Medya: Marie Sloutchansky
Stratejik Planlama: Bela Ziemann, Shashank Hariharan, Deborah Tapia
Prodüksiyon Şirketi: Improductibles / Busterwood
Yapımcı: Eoin Sherry
Müşteri Yöneticisi: Rob Goodwin, Elodie Orosco, Sonia Vasseur, Frédéric Moussairoux, Camille Boisjibault, Julie Maille, Guilhem Touya
DoP: Bernd Wondollek
VFX: One More
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.