artwork

Reklamverenin iPhone6 ve Apple Watch rehberi

9 sene önce

0

Apple dün yeni telefon ve cihazlarının tanıtımını San Francisco’da yaptı. Beklendiği üzere iPhone 5S‘in devam niteliği taşıyan telefonu iPhone 6 ve onun büyük boyutlu versiyonu iPhone 6 Plus tanıtılırken en çok konuşulan cihaz Apple Watch oldu. Türkiye’de cihazların Eylül sonunda piyasaya sunulacağını da söyleyelim. İşte reklamverenlerin cihazlar ve iOS8 ve Apple Pay hakkında bilmesi gerekenler:

Her iki iPhone 6 modeli de daha büyük ekrana sahip. Bu da daha zengin video ve daha büyük formatlara imkan sağlıyor. Apple Watch meselesine gelirsek, burada tüketiciyi rahatsız etmeden ufak ekrana yaratıcı bir biçimde girmeye başlayan markalar kazanacak. Mindshare‘in Kuzey Amerika mobil direktörü Jeff Malmad, “Daha büyük ekranlara ve bileğe taşınmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Bu sayede hikaye anlatımını eklenmiş deneyimlerle yükseltmeyi amaçlıyoruz” ifadesini kullandı.

Yapılan araştırmalar tüketicilerin büyük ekranda internette gezinmeyi, video izlemeyi ve oyun oynamayı tercih ettiğini ortaya koyarken, reklamverenler de geçmişte büyük ekranların video reklamcılığı için büyük ekranlara daha uyumlu olduğunu söylemişti. Büyük ekranlarda özellikle sosyal medyayla etkileşimin arttığı bilinen bir gerçekken iPhone 6’lar sayesinde Vine ve Instagram‘ın daha da önem kazanması bekleniyor.

Yeni işletim sistemi iOS 8‘in ise yeni bir bildirim sistemi var. Bu sayede herhangi bir güncelleme anında tüketiciye ulaşıyor. Daha dinamik ve zengin içerik sağlarken, anında tepki gösterilmesinin önünü açıyor. Apple’ın bir diğer yeniliğiyse ödeme sistemi olan Apple Pay. NFC aracılığıyla ödeme gerçekleştirilebilmesi çok yeni bir sistem olmasa da dünkü oturumda Apple’ın Starbucks ve Walgreens‘le ortaklık yapacağını duyurması oyunu değiştirebilir. Apple’ın çok konuşulmayan iAds mobil reklam uygulamasının da iWatch’ı desteklemesi beklenirken bu sayede reklamverenler Apple üzerinden iPhone, iPad, iTV ve iTunes’la birlikte iWatch aracılığıyla tüketiciye ulaşabilecek.

Apple’ın yeni cihazlarının reklam filmleri haberin sonundadır.

 

İşte Apple’ın yeni cihazlarının reklam filmleri

Senin için
Tümünü göster
Walmart Alışveriş Deneyimini Yapay Zeka İle Geliştiriyor

Walmart Alışveriş Deneyimini Yükseltmek İçin Üretken Yapay Zekadan Yararlanıyor...

Yepyeni bir medya planlama ve satın alma ajansı: “STAFF”

“STAFF” medya planlama ve satın almaya yepyeni bir soluk getiriyor…...

Mullenlowe İstanbul’da Üst Düzey Atama

O. Nadir Aydın, ajanstaki görevine Executive Creative Director olarak devam...