Reklamda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Kurulu’na ödül

Reklam sektörünün global çaptaki en büyük kuruluşu olan Dünya Reklamverenler Federasyonu’nun (WFA) Lizbon’da gerçekleştirilen Genel Kurul toplantısında, Reklamda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Kurulu’na ‘Başkan Ödülü’ verildi.

Reklamları kalıp yargılardan arındırarak, dengeli ve ilerici cinsiyet temsillerini teşvik etmek amacıyla Reklamverenler Derneği tarafından Kasım 2017’de kurulan Reklamda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Kurulu, yaptığı çalışmalar nedeniyle WFA’nın Lizbon’da gerçekleştirilen kurul toplantısında, “Başkan Ödülü”ne layık görüldü.

Dünya çağında 60 ülkenin reklamveren derneklerinin üye olduğu WFA, her yıl pazarlama endüstrisine büyük katkı sağlayan girişimlere “Başkan Ödülü” veriyor. 29 Mart’ta Lizbon’da gerçekleştirilen törende, çalışmaları ödüle layık görülen sekiz reklamveren derneğine ödülleri, WFA CEO’su Stephan Loerke ve 2018 Yönetim Kurulu Başkanı David Wheldon tarafından takdim edildi.

Reklamverenler Derneği’nin ödülünü RVD Genel Sekreteri Yeşim Koçyiğit’in aldığı törende bir konuşma yapan WFA 2018 Yönetim Kurulu Başkanı David Wheldon “Ulusal reklamveren dernekleri pazarlama sektörünü geliştirmek, iyi uygulamaları tanıtmak ve yaygınlaştırmak için yorulmadan çalışıyor. Ödül alan derneklerin her biri, üyeleri için gerçek değer yaratırken, iş dünyasına ve topluma fayda sağladı. Hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum” dedi.

Reklamda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Kurulu Hakkında;

Türkiye’deki her bir haneye reklamlarıyla ulaşan, sektörün önde gelen reklamverenlerini temsil eden Reklamverenler Derneği çatısı altında faaliyet gösteren Reklamda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Kurulu, Kasım 2017’den bu yana reklamları “kalıp yargılardan” arındırmanın önemini ve yollarını öğrenmek/öğretmek için çalışıyor. Toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda algıları değiştirmek ve cinsiyet eşitsizliğini dönüştürmek adına en güçlü kaynağın reklam olduğu bilinciyle hareket eden Reklamda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Kurulu, bu doğrultuda çeşitli faaliyetler yürütüyor. Kurul içinde yer alan markaların ve paydaş üyelerin desteğinden güç alarak, reklamverenlerin, reklam ajanslarının inanç birliği ve kararlılığı ile amaçlarına ulaşmayı hedefliyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.