artwork

Reklamcılık Derneği’ne yeni başkan

10 ay önce

0

Publicis Groupe UK CEO’su Annette King, Reklamcılık Derneği‘nin yeni başkanı olarak atandı.

King, görevinde üç yılı tamamladıktan sonra istifa eden PHD Worldwide CEO’su Phillippa Brown’un yerine geçti.

Publicis başkanı, RD yönetim kuruluna katılmak için üç yıllık görevine başlayacak, derneğin genel müdürü Stephen Woodford ve başkanı Alessandra Bellini ile birlikte çalışacak.

RD, King’in sektördeki kamu güvenini, katılımı ve iklim eylemini iyileştirme çalışmalarına ek olarak “derneklerin yeteneğe odaklanmasının yolunu açacağını” söyledi.

King, RD’nin 2020’de sektör genelinde 2030 yılına kadar net sıfır karbon emisyonu elde etmeyi hedefleyen Ad Net Zero girişimini başlattığı bir dönemin ardından devraldı. Reklam sektöründeki 16.000’den fazla uzman; siyahi, engelli ve işçi sınıfı yeteneklerinin temsilini artırmak için ivedi iyileştirmeler yapılması gerektiğini tespit etti.

Bu yılın başlarında RD, sektörün karşı karşıya olduğu işe alım zorluklarını ele almak için Talent Taskforce’u başlattı – yavaş maaş artışı, çeşitlilik ve artan beceri gereksinimleriyle ilgili sorunlara işaret eden çok önemli alanlar.

King, 2018’de Publicis Groupe İngiltere’nin CEO’su olmuştu ve o zamandan beri aile içi istismar destek paketi, transları dahil etme ve menopoz dönemindekileri koruma dahil olmak üzere personel için bir dizi politika başlattı.

Senin için
Tümünü göster
Pegasus Hava Yolları’nda üst düzey atama

Mehmet T. Nane, Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı oldu...

Publicis Groupe Türkiye’de üst düzey atama

Hülya Cesur, Publicis Groupe Türkiye’ye Chief Growth Officer ve Yönetim...

Koç Holding’te atamalar gerçekleşti

Koç Holding’ten yapılan açıklama ile 22 Mart Çarşamba günü düzenlenecek...