Site icon Campaign Türkiye

Reklamcılık, Birleşik Krallık’taki en mutlu beşinci sektör

Reklamcılık %74 iş memnuniyetiyle Birleşik Krallık’taki en mutlu beşinci sektör olarak saptandı.

Wonderhood Studios Kurucu Ortağı ve CEO’su Alex Best şunları söyledi: “Çeşitlilik hayatın tuzu biberidir ve insanların reklamcılıkta diğer sektörlerden daha mutlu olmasına şaşırmadım. Farklı iş türleri, iş yerindeki mücadeleler ve insanlar; bir hafta spor markası üzerinde, sonraki hafta sirke markası üzerinde çalışıyor olabilmeniz, çalışma hayatını ilginç kılıyor.”

Digital Cinema Media CEO’su Karen Stacey de reklamcılığın bu kadar üst sıralarda yer almasına şaşırmadığını söyledi. “Sonuçta iletişim konusunda uzmanız ve bu, birlikte çalıştığımız insanlarla başlıyor. İşe biraz da eğlence kattığınızda, çalışanlarımızın yaptıklarından zevk alması şaşırtıcı değil.” Stacey ayrıca, hizmetleri bir işletmenin kaderini değiştirebileceği için sektörün “biraz daha gurur dolu olması” gerektiğini düşünüyor. “Harika reklamlar dünyayı değiştirmeye gerçekten yardımcı olabilir; herkes üzerine düşeni yapabilir, herkesten ve her yerden harika bir fikir doğabilir.”

the7stars Yönetici Ortağı Anuschka Clarke: “Sektörümüz her yıl değişip gelişerek süper heyecan verici bir yer haline geliyor.” dedi ve kendi ajansının “çevik” olduğunu belirtirken “çalışma şeklimizi, hem müşterimizin hem de burada çalışan insanların ihtiyaçlarına uyacak şekilde değiştirebiliyoruz” diye ekledi. Bu esnekliği reklam sektörünün geri kalanına da yaydı ve bunun “yeni kültürel ve çalışma girişimlerinde genellikle önayak olduğunu” söyledi.

Best, Clarke’ın reklamcılık endüstrisinin iş yeri politikalarıyla diğerlerinden önde olduğu hakkındaki yorumlarını tekrar etti ancak çeşitli yetenekleri çekmede kaydedilen ilerleme eksikliğini eleştirdi. “Sektöre başladığımdan beri Londra’da yaşamanın maliyeti arttı. Daha rekabetçi olmaya başlamazsak, ilginç yetenekleri çekmekte zorlanacağız çünkü maddi güçleri reklamcılık endüstrisine katılmaya yetmeyecek.”

Çevrimiçi pazarlama şirketi Reboot Online tarafından yürütülen ankette 29 farklı sektörden 2.500 profesyonel yer aldı. İş doyumunun en düşük olduğu sektör enerji ve kamu hizmetleri oldu. Reklamcılık ve Halkla İlişkiler’in üzerindekiler; bilim ve ilaç, yaratıcı sanatlar ve tasarım, çevre ve tarım ve yardım ve gönüllü çalışma sektörleriydi.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version