Reklam ve pazarlama önderleri büyüyü İstanbul’a getiriyor

Dünyanın ikinci büyük pazarlama iletişimi ve yaratıcılık etkinliği olmayı başaran Kristal Elma Yaratıcılık Festivali, etkinliğe katılacak reklam ve pazarlama sektörünün dünyaca ünlü ilk 25 konuşmacısını açıklıyor.

Kristal Elma Yaratıcılık Festivali, 17-18-19 Eylül 2014 tarihlerinde ‘Bring Back The Magic’ temasıyla bu yıl 26’ncı kez düzenlenecek. Üç günlük festival boyunca 100’den fazla sektör lideriyle 80’den fazla seminer, panel, forum, workshop ve eğitim organize edilecek.  Festivalde ayrıca networking etkinlikleri, 2 ödül töreni, VIP partiler ve sektör paydaşlarını bir araya getiren bir endüstri fuarı yer alacak. Reklamcılar Derneği ve Lift Content Factory tarafından düzenlenen Kristal Elma’da sahneye çıkmaya hazırlanan fikir önderleri ve endüstri liderlerinin bir kısmı ise şöyle:

Jean-Marie Dru, Başkan, TBWA\Worldwide Agency Network: 2001 yılı başlarında TBWA\Worldwide’ın Başkanı ve CEO’su görevine getirilen Jean-Marie, 2008’den itibaren Başkan olarak görevini sürdürüyor.Dru reklamcılık ve pazarlama üzerine 4 tane kitap yazdı. Cannes Yaratıcılık Film Festivali’nde iki kere jüri başkanlığı yaptı. 2008 yılında reklamcılık piyasası ve iş dünyasına bulunduğu katkılardan dolayı French Légion d’Honneur ödülüne layık görüldü.

Jacques Séguéla, Başkan Yardımcısı, Havas: Fransa’nın önde gelen reklamcısı, Jacques Séguéla, daha sonra adı RSCG olacak Roux Séguéla ajansını kurdu. RSCG ve Eurocom’un birleşmesiyle EURO RSCG (şimdiki Havas Worldwide), ilk Fransız ve Avrupa reklam ajansı kuruldu ve Séguéla’ya uluslararası erişim sağladı. Vincent Bolloré Havas Worldwide’da Başkan olduğunda, Jacques Séguéla Kreatif Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etti. Bunların dışında, Séguéla kampanyalar yaratırken yaklaşık 26 kitap yazdı.

David Shing, Digital Prophet, AOL: David Shing, AOL’in Digital Prophet’ı olarak anılıyor. Shing yetişkin hayatının büyük çoğunluğu, dijital dünyada, hem büyük hem de küçük çaplı yaratıcı şirketler için çalışarak geçti. Şimdiki ünvanını almadan önce AOL’da Medya ve Pazarlama Avrupa Direktörü olarak görev yaptı.

Jon Collins, Entegre Reklamcılık Başkanı, Framestore: Jon Collins, Framestore’a 17 yıl önce Prodüksiyon Direktörü olarak katıldı. 2004’te Framestore New York ofisini kurmadan önce Reklamlardan Sorumlu Direktör seviyesine terfi etti. 2012’nin başında, Collins yeni açılan Entegre Reklamcılık Başkanı (Küresel) görevine yükseldi. Yeni görevinde Collins’in asıl sorumluluğu, Framestore’un, şirketin Oscar ödüllü görsel efekt mirasından yararlanarak, yaratıcı ve stratejik problem çözücülerden oluşan bir ekip haline evrilmesini yönetmek.

Chris Edwards, CEO & Kreatif Direktör, The Third Floor Inc.: Ekim 2004’te The Third Floor, Inc.’in kuruluşuna, CEO ve Kreatif Direktör olarak öncülük etti. Chris Edwards, çok sayıda film, reklam ve oyun sinematiği tasarlanmasında rol oynadı. 2011 yılında, içerik üretmek ve güçlü hikaye odaklı franchise’lar yaratmak için HYDRA’yı kurdu.

Lo Sheung Yan (Mayan), Asya Pasifik ve Küresel Yaratıcı Konsey Başkanı, JWT: Mayan olarak tanınan Lo Sheung Yan, 1996’da Çin reklamcılık sektörüne JWT ile girip, 2013’te Asya Pasifik Yaratıcı Konsey Başkanı oldu. Bu yolculuk süresinde JWT’nin prestijli bölgesel ve küresel ödüller almasına katkı sağladı. Mayan, Çin reklamcılık sektöründe, ilk altın Clio ödülünü kazandırarak ve Cannes 2011’de Grand Prix almasına katkı sağlayarak, birçok ilke imza attı. 2012’de, Cannes Outdoor Reklamcılık Ödülleri’nde ilk Çinli jüri başkanı oldu. Mayan, Longxi Çin Reklamcılık Ödülleri, Spikes Asya ve Adfest gibi bölgesel; Cannes, Clio ve ADC gibi uluslararası yarışmalarda jürilik yaparak sektöre katkı sağlamayı sürdürüyor.

Liz Dolan, Chief Marketing Officer, FOX International Channels: Dolan, FOX International Channels’a (FIC) Chief Marketing Officer olarak Ocak 2011’de katıldı. Bu görevinde Dolan, Asya, Latin Amerika, Avrupa ve Afrika’daki 350’den fazla televizyon kanalının bütün marka gelişimini, tüketici iletişimini, yeni program lansmanlarını ve marka pazarlamasını yönetiyor. FOX, National Geographic Channel ve FOX Sports gibi global markaları içeren FIC markası portföyü dünyadaki en güçlü ve en kazançlı olarak görülüyor. FIC’den önce, The Oprah Winfrey Network’te Chief Marketing Officer ve NIKE’ta global pazarlamadan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak 10 yıl boyunca çalıştı. Bu süreçte şirketin gelirleri 4.2 milyar dolardan 9.1 milyar dolara yükseldi. Dolan aynı zamanda Quiksilver’ın Yönetim Kurulu’nda yer alıyor.

Sanjay Nazerali, Global Chief Strategy Officer, Carat: Sanjay Nazerali MTV Avrupa’da Pazarlama Bölümünün Kıdemli Başkan Yardımcısı pozisyonuna getirildi. Sanjay Nazerali, aynı zamanda Viacom Avrupa Pazarlama Konseyi’ne başkanlık yaptı ve VH-1’ın Birleşik Krallık’ta, MTV’nin de Hindistan ve Tayvan’da açılmasına liderlik yaptı. The Depot’u kurmak için MTV’den ayrıldı. 3’üncü yılında The Depot, Top 50 danışmanlıktan oluşan Pazarlamacılar Ligi’ne girdi. Sanjay, müşterilerinden biri olan BBC News’ın Global Pazarlama Direktörü olmak için The Depot’tan ayrıldı ve BBC’nin iki yıl üst üste, Mısır ve diğer bölgelerdeki “en güvenilir haber kanalı” ünvanını Al Jazeera’dan alan, Arabic News kanalını açtı. Nazerali Ekim 2013’te Carat’a Global Strateji Direktörü olarak katıldı.

26. Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’nde bulunacak diğer seçkin konuşmacılar:

Andrew Keller, CEO & Şirket Ortağı, CP+B

Ben Wood, Global Başkan, iProspect

Bridget Angear, Strateji Direktörü, AMV BBDO

Charles Day, Kurucu, The Lookinglass

Craig Mawdsley, Strateji Direktörü, AMV BBDO

Darin Brown, EMEA CEO, Possible

Dennis May, Yönetici Kreatif Direktör, DDB Tribal

Duan Evans, Yönetici Kreatif Direktör, AKQA

Duncan Southgate, Dijital Global Direktör, Millward Brown

Henry Mason, Genel Direktör, Trendwatching.com

James Temple, Başkan Yardımcısı, Genel Müdür, Yönetici Kreatif Direktör, R/GA London

Jay Haines, CEO Kuzey Amerika, Grace Blue

Julian Boulding, Başkan, Thenetworkone

Keiichi Higuchi, Yönetici Kreatif Direktör / Kreatif Görevli, Dentsu

Pietro Leone, EMEA CEO, Geometry Global

Robert Senior, EMEA CEO & Global Yaratıcı Kurul Başkanı, Saatchi & Saatchi

Will Samson, İçerik ve Strateji Direktörü, Contagious Insider

 

Ayrıntılı bilgiyi www.kristalelmafestivali.com adresinde bulabilirsiniz.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.