Reis Gıda’dan Dünya Kadınlar Günü’nde “Hayata Sarıl” desteği

Sosyal sorumluluk alanında yaptığı çalışmalarla her daim kadınlara destek veren Reis Gıda, Dünya Kadınlar Günü’nde evsiz vatandaşlara elini uzatan Hayata Sarıl Lokantası’nda kadınlarla bir araya geldi.

 Reis Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Işılay Reis Yorgun ve Reis Gıda Beslenme danışmanı ve FAO Sıfır Atık Sıfır Açlık Proje destekçisi Dilara Koçak’ın katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte kadınların toplumdaki önemine dikkat çekildi.

Reis Gıda Yönetim Kurulu üyesi Işılay Reis Yorgun, FAO Sıfır Atık Sıfır Açlık proje destekçisi Diyetisyen Dilara Koçak, farklı sektörlerin kadın temsilcileri ve blogger’ların katılımıyla gerçekleşen etkinlikte hayatın zorlukları ile mücadele eden kadınlara destek olmak için toplanıldı.

Bir kadın dünyayı değiştirebilir

Reis Gıda olarak kurumsal sosyal sorumluluk projelerinde dayanışma ve yardımlaşmayı esas aldıklarını vurgulayan Reis Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Işılay Reis Yorgun: “Hayatı boyunca yaşadığı zorlu olayların üstesinden gelen, hayata karşı dimdik duruşuyla hepimize örnek olan Ayşe Tükrükçü, ‘Hayata Sarıl Lokantası’ ile sokakta yaşayan ve toplumda yok sayılan insanlarayalnız değilsiniz’ diyor. Reis Gıda olarak gösterdiği mücadeleyle herkese ilham olan Ayşe Tükrükçü’yü ve onun cesur girişimi ‘Hayata Sarıl Lokantası’nı yürekten destekliyoruz. Bugün, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’nda yer alan kadınlarımız başta olmak üzere her kanaldan kadınlarımıza desteğimizi sürdürmeye çalışıyoruz.’’ dedi.

Reis Gıda Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı’na gerçekleştirdiği destek ile de kadının var olmaya çalıştığı her noktada bulunmaya çalışıyor ve onlara umut olmaya devam ediyor. Reis Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Işılay Reis Yorgun verdikleri bu desteklerin sürekli olacağını vurgulayarak: “Kadınlarımızın, toplumun her alanında verdikleri var olma mücadelelerinde onların yanında olmayı sürdüreceğiz. Toplumsal olaylar karşısında üzülmenin ötesinde, bir şeyler yapabilmenin gayreti içinde olmalıyız. Kurumsal sosyal sorumluluk projelerimizde dayanışma ve yardımlaşmayı esas alıyoruz. Bu sebeple de geçtiğimiz senelerde ‘Yılın İyilik Hareketi Ödülü’ne layık görüldük. Bugüne kadar yer aldığımız sayısız proje ile topluma faydalı çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bugün özellikle kadınların ve bir kadın olarak örnek bir sivil toplum hareketine öncülük eden Ayşe Tükrükçü’nün rolüne dikkat çekmek ve desteğimizi göstermek için burada bulunuyoruz.” dedi.

Kadınlarımız toplumumuzun baş tacı

Etkinlikte söz alan Reis Gıda Beslenme danışmanı ve FAO Sıfır Atık Sıfır Açlık Proje destekçisi Dilara Koçak: “Dünya genelinde 821 milyon insan başını yastığa aç koyuyor, gıda israfı açlığı tetikliyor. Bu noktada Gıda Bankacılığı sistemlerinden biri olan aşevi uygulamalarını çok önemsiyorum. Bizim atığımız evsizler için katık oluyor, kaynaklarımızı adil kullanmak konusunda kadın birleştiriciliğine güveniyorum. Reis Gıda Hayata Sarıl lokantasının 2 yıllık bakliyat ihtiyacını karşılamak üzere verdiği söz ile kadın dayanışmasına çok güzel örnek oldu. Umarım bu tür iş birlikleri çoğalır. Ülkemizde ekmek israfı, tarlada kalan sebze meyve atığı azalır.” dedi.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.