reeder Öğretmenler Günü projesiyle çocuklara unutulmaz bir anı bıraktı

reeder Öğretmenler Günü için yeni bir çalışmaya imza attı. Samsunlu öğrencilerin markanın fabrikasında mühendislerle beraber öğretmenlerine telefon yapıyorlar.

“Küresel Öğretmen Ödülü Komitesi”nin (The Global Teacher Prize) 2018 yılı için seçtiği “en iyi 10 öğretmen” arasında yer alan eğitmen Nurten Akkuş ile beraberindeki öğrencileri reeder’ın Samsun’daki fabrikasında ağırladıkları ve öğretmenler gününe özel hazırladıkları videoyu marka yayınladı.

reeder, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde “Gelişime Dahil ol, İlerlemeyi Sürdür ve Mutlu Et!” mottosuyla hazırladıkları kampanyada ilkokul öğrencilerinin öğretmenleriyle beraber reeder’ın fabrikasına ziyarette bulunuyorlar. Fabrika gezisinde öğrencilerin gördüğü ve deneyimlediği montaj çalışmalarında çocukların şaşkınlığı ve mutluluğu yüzlerinden okunuyor. Öğretmen Nurten Akkuş’un bu sürprizden haberinin olmaması önemli bir faktör. Akkuş, Öğrencilerinin kendi elleriyle hazırladıkları hediye karşısında büyük bir şaşkınlık yaşıyor. Kampanya ile ilgili reeder Kurucu Ortağı Sezen Sungur Saral; Gelişime Dahil ol, İlerlemeyi Sürdür ve Mutlu Et!’ anlayışıyla yola çıktık. Bu yolda birçok adım attık. Değerli öğretmenimiz Nurten Akkuş ve öğrencilerinin yaptığı bu çalışma dünyada ‘Maker’ yani ‘Kendin Yap, Beraber Yap’ kültürünün bir uzantısı. Dünya çapında yaygınlaşan bu akım ile çocuklar yemeklerini de kendileri yapabiliyor, robotlarını da. Biz de hem Öğretmenler Günü’nü kutlamak hem çocuklarımıza kendilerine cesaret verici bu kültürü aşılamak için böyle bir çalışmaya imza attık. Kendi hikayesini yazan bir nesli yetiştiren tüm değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun.” diyerek kampanyanın nasıl çıktığına değiniyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.