Reebok yeniden eski reklam ajansına döndü

Reebok ve reklam ajansı McGarryBowen sessizce yeniden bir araya geliyor ve gelecek haftalarda çıkması beklenen yeni spor giyim ve ekipmanları için global bir kampanya düzenliyor.

VP-Reebok Pazarlama İletişimi bölümünden Victoria Wallner, Ad Age’ e yaptığı açıklamada McGarryBowen’la tekrar çalışmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını belirtti. Ayrıca “”Onların yeni fikirler yaratma gücü, gerçekten,bir markaya baştan çıkarıcı bir şekilde hikayeler anlattırabiliyor. Yeni marka konumlandırmamızda, onlarla birlikte güçlü bir ortaklık yaratacağımızı hissediyorum” dedi.

McGarryBowen anlaşma yenileme haberleri hakkında konuşmaktan kaçınsa da, Reebok Global Başkanı Uli Becker’le yakın ilişkide oldukları anlaşılıyor.

Bu yeni müşterinin, Burger King, Bud Light ve diğerlerinin yanına eklenmesiyle Dentsu güçünü artırdı.

Kantar’a göre, 2004 yılında Reebok yerel ölçümlerde toplamda 75 milyon dolar harcadı. Fakat bu 2011 yılının Ocak-Kasım aylarında toplamda yaklaşık 50 milyon dolar oldu. Ama globaldeki harcamaların daha yüksek olduğu muhtemel.

Reebok 2009 yılında ajansını değiştirerek, DDB Worldwide ile calismaya baslamisti.

McGarryBowen kimdir?

Üç emektar reklamcı tarafından kurulup yönetilen Amerikalı ajans Chicago ve New York’ta faaliyetlerini sürdürmektedir. Ayrıca Londra’da da çalışanları vardır. Deniz aşırı ülkelerdeki çalışmalarını, 2008 yılından beri bünyesi altında bulunduğu Dentsu ofislerinden yürütmektedir. Merkezi New York ofisidir. 2010 yılında yüzde 60 büyüme göstererek kazancını 66 milyon dolar oranında artırdı. Sadece on bir hafta içerisinde Sears, Burger King ve United Continental gibi üç konkuru kazandı ve bunun yanında Bud Light için de bir proje anlaşması yaparak, dokuz senede kazandığı gelirin yarısını bir anda elde etti. Bu gelirin geri kalanı da var olan müşterilerden yani Kraft Foods, Verizon Wireless, Chevron ve Marriot’tan geldi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.