Reklamcılar Derneği’nden 15 Temmuz Şehitleri dayanışma kampanyasına destek

Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu, çorbada tuzumuz olmalıdiyerek, Kristal Elma yarışma başvuru gelirlerinin yüzde 10’unu T.C. Başbakanlık 15 Temmuz Şehitleri Dayanışma Kampanyası’na bağışlama kararı aldı.

Dernek üyeleriyle paylaşılan Kayhan Şardan imzalı açıklama şöyle:

“7 Ağustos günü Yenikapı’da cumhuriyet tarihimizin en büyük mitingi yapıldı. Anadolu Ajansı’nın açıklamasına göre, mitinge tam 5 milyon kişi katıldı.

Miting medyamızda “Benim Güzel Ülkem”, “Yeni Türkiye’nin Diriliş Destanı”, “Büyüksün Türkiyem”, “Tek Millet” gibi manşetlerle yer aldı.

Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, siyasi partilerin liderlerinin, Meclis Başkanının, Genelkurmay Başkanının yan yana ve birlikte duruşu bir ilkti.

Halkın 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana cumhuriyeti sahiplenmesi/meydanlarda buluşması/nöbette olması, hiç şüphesiz, demokrasi kültürünün güçlenmesine katkı sağlayacak.

5 milyon kişi parti teşkilatlarının örgütlemesiyle toplanabilecek bir rakam değil, millet oraya kendi inisiyatifiyle, çoluğu çocuğuyla, bir demokrasi şöleni ruhuyla toplandı.

Liderlerin medyaya yansıyan kareleri iyice kutuplaşmış olan topluma bir ilaç gibi geldi.

Sürekli olmasını, dışarıda kalanları içererek genişlemesini ve bir toplumsal uzlaşı ortamına dönüşmesini diliyorum.

Bu ruh ve duygular içindeyken, bir yandan da çalışmak ve üretmek durumundayız. Kristal Elma Festivali 5-7 Ekim tarihlerinde Uniq İstanbul’da yapılacak.

Ağustos ayı toplantısı için bir araya gelen Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu çorbada tuzumuz olmalı diyerek, Kristal Elma yarışma başvuru gelirlerinin yüzde onunu T.C. Başbakanlık 15 Temmuz Şehitleri Dayanışma Kampanyası’na bağışlama kararı aldı.

Dayanışmanın siyasetten başlayıp,  günlük yaşama yansımasından sevinç duyuyoruz.

Bize de bu yakışıyor…

En içten dileklerimle,

Sevgiyle”

Kayhan Şardan, Başkan

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.