Radiohead’den 3D yeraltı dünyası

Radiohead müzik grubunun çalışmalarının fiziksel bir kutlaması olarak tasarlanan sanal müze, Kid A ve Amnesia’dan sanat eserleri ve müzikler barındırıyor. Ayrıca PC, Mac ve PlayStation5’te ücretsiz olarak erişilebiliyor.

Radiohead, Epic Games ile ortaklaşa oluşturulan bir sanal sanat müzesiyle metaverse’e girerek Kid A Mnesia’nın çıkışını her zamanki gibi yenilikçi tarzda müjdeliyor.

Kid A ve Amnesiac’tan sanat eserleri ve müzikleri kapsayan sanal proje, 2000 ve 2001’de yayınlanan iki albümün “mutant yeniden yapılandırması” olarak tasarlanıyor.

PC, Mac ve PlayStation5’te ücretsiz olarak sunulan video oyunu tarzındaki dijital gösteride oyuncular, ikonik albümlerden tanınabilir motifleri keşfedebilir.

Thom Yorke ve Radiohead ile uzun süredir çalışan sanatçı Stanley Donwood imzalı bir blog yazısı, Radiohead’in ilk başta Londra’nın merkezinde bir yerde fiziksel bir sergi açmayı nasıl planladığını detaylandırıyor.

Bir yer bulmak için uğraştıktan sonra COVID-19 geldi ve bu plan iptal oldu. Karantinalar sürecinde Radiohead yapımcısı Nigel Godrich ve projeyi yöneten video/bilgisayar sanatçısı Sean Evans ile birlikte çalıştılar.

Amfi Seti Tasarımcısı Christine Jones, Oyun Geliştiricileri [namethemachine] ve Arbitrally Good Productions da projede iş birliği yaptı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.