PwC ve APCO dijital ekonomi liderlerini bir araya getirdi

Dijital ortamın ekonomik faaliyetler içindeki yeri gün geçtikçe önem kazanırken dünya çapında denetim, vergi ve danışmanlık hizmeti veren PwC Türkiye ve dünya çapında 36 ofisiyle faaliyet gösteren bağımsız iletişim şirketi APCO Worldwide iş dünyasının liderlerini Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’la bir araya getirerek son gelişmeleri ve karşılaşılan zorlukları masaya yatırdı.

“Türkiye’nin Dijital Ekonomide ve Zorlu Düzenleyici Ortamda Bölgesel Rolü” teması ile bu sabah İstanbul Swissotel’de gerçekleştirilen ve Campaign Türkiye‘nin yayıncı kuruluş olarak katıldığı yuvarlak masa toplantısında ilk söz alan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan oldu. Çağlayan toplantıyı düzenleyen PwC Türkiye ve APCO Worldwide’a teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Eskinin yerini yeniler çabuk alıyor. Teknoloji her geçen gün yenileniyor ve gelişiyor. Dijital dünya, ekonomideki payını her geçen gün büyütüyor. Bu yüzden, bu tür bir toplantının yapılması ülke sektörümüz için önemli” şeklinde konuştu.

Murat Çolakoğlu

Toplantının açılışında konuşan PwC Türkiye Şirket Ortağı ve Eğlence ve Medya Sektörü Lideri Murat Çolakoğlu, “E-ticaret başta olmak üzere ticari faaliyetler gün geçtikçe artarak dijital ortama taşınıyor. Bu süreçte ticari faaliyetlerin şekillerinde belirsizlik yaşanabiliyor. PwC Türkiye olarak APCO Worldwide ile bir araya gelerek iş dünyasının karşılaştığı zorlukları ve mevzuat konusundaki beklentilerini Sayın Bakanımız Zafer Çağlayan’la bir arada karşılıklı ele almaları için bu toplantıyı hayata geçirdik” dedi.

Zeynep Dereli

APCO Worldwide Genel Müdürü Zeynep Dereli ise şunları söyledi: “Ülkemizin önde gelen iletişim, yazılım, bilişim ve teknoloji firmalarının üst düzey yöneticilerinin bugün böyle bir toplantıda bir araya gelmesi Türkiye’nin dijital ekonomi alanında sahip olduğu büyük büyüme potansiyelini gösteriyor. AK Parti yetkilileri ve Ekonomi Bakanımız Zafer Çağlayan’ın güçlü desteğiyle, ülkemiz benzersiz bir yükselişle doğrudan yabancı yatırımların gözdesi haline geldi. Aynı zamanda birçok yerel firmanın girişimleri ile ülkemiz kısa zamanda e-ticaret alanında da büyük yol kat etti. Bugün, birçok iletişim, bilişim ve yazılım firmasının dijital ekonomi alanında karşılaştığı zorluklar olduğunu görüyoruz. Bu zorlukları aşabilmek için, sektörün öncüleriyle güçlü bir dayanışma halinde bu sorunların derinlemesine tartışılması gerektiğine inanıyorum. PwC ve APCO olarak bu dayanışmaya öncülük etmek adına bu toplantıyı düzenlemeye karar verdik, Sayın Bakanımız Zafer Çağlayan’a bu konudaki desteği için sonsuz teşekkürlerimizi iletiyorum.”

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.