Puma gelecekte retro modayı öngörüyor

Spor markası Puma, Slipstream basketbol ayakkabısı serisinin küresel lansmanı için gelecekte kıyafetlerin nasıl görünebileceğini hayal etti.

Model, geçmişten gelen stillerden ilham alan yeni nesil spor ayakkabı hayranlarının dikkatini çekmek amacıyla geçen yıl yeniden piyasaya sürüldü.

İsveçli Atlet Armand Duplantis‘in yanı sıra Neymar Jr., Memphis Depay ve Kingsley Coleman gibi futbol yıldızlarının yer aldığı “Welcome Unbored” başlıklı bir dakika 36 saniyelik reklamda başka tanınmış isimler de vardı.

Parisli spor pazarlama ajansı LAFOURMI imzası taşıyan reklam; Men in Black, The Fifth Element ve Star Trek gibi popüler bilim kurgu filmlerinden ilham alan yüzen ekranlar ve hologramlar içeren fütüristik bir tarz benimsiyor.

Konsepti açıklayan LAFOURMI Strateji Direktörü Jordane Rabute:“Genellikle toplumdan çok daha hızlı hareket eden tarz, kültür, değerler gibi şeyleri değiştirme arzularına bir gönderme yapmak istedik. Sonra şu kelime ortaya çıktı ‘Slipstream’… Formula 1 arabaları ve uzay mekikleri gibi hızlı hareket eden nesnelerin arkasındaki hava akımı.”

Ajansın Kreatif Direktörü Clément Cimarro şunları ekledi: “İnsanları ancak anlatı ve estetiğin buluştuğu yoğun bir evrene daldırırsanız onlar üzerinde bir etki yaratabilirsiniz. Formun bazen özden önce geldiği Sportstyle kategorisinde Slipstream için yapmak istediğimiz buydu.”

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.