Publicis One, Türkiye yönetimini açıkladı

Dünyada elliden fazla ülkede uygulamaya geçen ve "geleceğin ajans modeli" olarak tanıtılan Publicis One, Türkiye'deki yeni yapısını ve hedeflerini hayata geçirecek yönetim ekibini açıkladı. 

Publicis One Türkiye‘nin CEO’luk görevini, Vivaki Türkiye Ülke Başkanı ve Starcom Mediavest Group CEO’su olan Savaş İnanç Dedebaş üstlendi. Oluşturulan yeni yönetim kurulunda Publicis İstanbul Genel Müdürü Özlem Öğüt Çital, kreatiften sorumlu kurul üyesi olarak görevlendirildi. Digitouch’ın kurucusu ve CEO’su olan Yunus Güvenen entegrasyondan sorumlu kurul üyesi olurken, Voden’in kurucusu ve CEO’su Kurtuluş Eker dijital ve teknolojiden sorumlu üye oldu. Vivaki Türkiye CFO’su İlker Alişoğlu ise Publicis One Türkiye’nin CFO’su olarak görev yapacak. 

Publicis One Global CEO'su Jarek Ziebinski konuyla ilgili olarak "Geleceğin ajansını yaratma misyonunu üstlenmiş durumdayız. Publicis One olarak bunu yaptığımıza inanıyoruz. Uzmanlaşmayı da entegrasyonu da bir arada sunuyoruz" dedi.

Publicis One Orta ve Doğu Avrupa Bölge CEO'su Misa Lukic ise "Türkiye, benim sorumluluğumdaki en büyük pazar. Entegrasyondan bahsediyoruz ve evet bu kolay değil; ama bunu müşterilerimiz için yapıyoruz." dedi.

Publicis One Türkiye CEO'su Savaş İnanç Dedebaş ise önceliklerini üç maddede belirtirken şunları ekledi: "Gerçekten 'bir olmak' ilk maddemiz. Çünkü yeni bir kültür yaratıyoruz. Sonra Entegrasyon geliyor. Ve artık bu konuyu teorik bir tartışmadan çıkarıp hayata geçiriyoruz. Son olarak da veriyi ve dijitali bütün hizmetlerimizin merkezine koymak var." 

Yeni yapıyla beraber herhangi bir küçülmeye gidilmeyeceği belirtilirken yeni yapıyla beraber tek bir CEO'ya bağlı çalışılacağı duruldu. Jarek Ziebinski bu yeni yapıyla beraber karar verme mekanizmasının artık çok daha kolay işleyeceğinin altını çizdi. 

Yeni modelin meillennial'lar için de önemli olduğunu vurgulayan Ziebinski, bir yıl çalıştıktan sonra yeni deneyimler arayan bu meraklı neslin yeteneklerini tek bir çatı altında geliştirebileceğini belirtti. Artık sadece dijital metin yazarı olmanın değil, her mecraya uygun metin yazarı olabilmenin önemini vurguladı.

Publicis One Global CEO'su Jarek Ziebinski ve Publicis One Türkiye CEO'su Savaş İnanç Dedebaş yeni modeli, Türkiye'de nasıl uygulanacağını ve hedeflerinin neler olduğunu Campaign Türkiye için anlattı: 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.