Prima ve Fahriye Evcen güçlerini birleştirdi

Fahriye Evcen, Prima’nın yeni marka ve iyilik elçisi oldu. Bu doğrultuda atılan ilk adımda Prima, İhtiyaç Haritası ile iş birliği yaparak Türkiye genelinde on binlerce çocuğun bez ihtiyacını karşılayacak.

Prima yeni dönemde “Dünyalarını güzelleştirmek için, birlikte” kampanyası ile ebeveynlerin yanında olmaya devam ediyor.

Bebeklerin dünyasını; uzmanlar ve ebeveynlerle beraber daha iyi bir hâle getirmek için çalışan Prima, geniş çaptaki sosyal sorumluluk çalışmalarına da imza atıyor. Marka bu doğrultuda yeni marka elçisi (anne) Fahriye Evcen ile birlikte bebeklerin hayatını güzelleştirmek için bir dizi projeyi hayata geçirmek üzere yola çıktı.

Avrupa çapında en kapsamlı araştırması olan “Bebekler için Daha İyi Bir Dünya” araştırmasını gerçekleştiren Prima, Türkiye’nin de dahil olduğu 3.500’den fazla ebeveynle konuştu. Araştırmanın ortaya çıkardığı sonuçlar doğrultusunda ilk etapta tüm bebeklerin eşit fırsatlara sahip olabilmesi için yıllardır devam eden çalışmalarını güçlendiren Prima, kampanya kapsamında binlerce bezi ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak için İhtiyaç Haritası ile yeni bir iş birliği yaparak harekete geçti. Kampanya doğrultusunda belirlenen on ilde bebek bezi ihtiyacı olan ailelere bebek bezi desteği yapacak.

Prima’nın yeni kampanyasına ilişkin P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Kurumsal İletişim Direktörü Ayça Turgay: “Prima, bebeklere en iyisini sunmaya ek olarak, bebeklerin dünyasını güzelleştirmeyi amaç edinmiş bir markamız ve misyonu da “Bebeklerin sağlıklı ve mutlu gelişimine” destek olmaktır. Bunu hem kaliteli ürünleri ailelerle buluşturmasıyla hem ebeveynlerle bebeklerin gelişimi ile ilgili güvenilir bilgileri paylaşmasıyla, hem de yıllardan beri değerli paydaşlarla gerçekleştirdiği büyük çaplı ve uzun soluklu sosyal sorumluluk projeleri ile yapmakta. Bizler, dünyaya bebeklerin gözünden bakabildiğimizde, dünyanın ne kadar farklı, duyguların ne kadar büyük olduğunu fark ediyoruz. Lansmanını yaptığımız ‘Dünyalarını güzelleştirmek için, birlikte’ kampanyamız da bebek odaklı oluşumuzun ve bu iç görünün en son meyvesi.”

“Bebekler için Daha İyi Bir Dünya” araştırmasında modern ebeveynlerin, bebeklerinin dünyası ve günümüzde ebeveyn olma konusunda gerçekten ne hissettiklerini, o dünyayı daha iyi hale getirmek için neyin önemli olduğunu ve yardım ve desteğe en çok nerede ihtiyaç duyulduğunu anlayabilme şansını yakaladık. Ebeveynlerin çok büyük bir bölümü (%71), bebek bezi desteklerine ve bebek yardımlarına erişimin de kendileri için çok önemli olduğunu vurguluyor. Bu sonuç aynı zamanda sağlanabilecek somut destekler arasındaki en büyük orana sahip. Biz Prima olarak uzun yıllardır hem hastanelere gerçekleştirdiğimiz bez dağıtımlarımızı ve olağanüstü dönemlerde yaptığımız ürün yardımlarımızı sürdürüyoruz. Bu verilerden hareketle bu çalışmalarımıza ilave bir boyut kazandırarak İhtiyaç Haritası ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği neticesinde daha da fazla bebeğe ve aileye bez desteğinde buluma şansını elde ettik. İlerleyen zamanda bebeklerin dünyalarını güzelleştirmek için farklı adımlar atmaya devam edeceğiz.” dedi.

“Bebeklere eşit fırsatlarla büyüyebilecekleri bir ortam sağlamalıyız”

Prima’nın önümüzdeki dönemde yürüteceği topluma katkı programlarında, reklam filmlerinde ve iletişim çalışmalarında yer alacak Fahriye Evcen: “Annelik, çok güzel ve tarif edilemez bir duygu. Anne olmadan önce de bebeklere karşı her zaman ilgim ve hassasiyetim vardı ve kendim de bir anne olduktan sonra dünyaya ve geleceğe bebeklerin gözünden bakmaya başladım ve duygularının ne kadar büyük olduğunu fark ettim. Onların cildi ve dünyaları bu kadar hassasken, Karan için bebek bezi dahil yaptığım tüm tercihlerde bu duygu bana yol gösterici oldu.

Bebeklere verilebilecek en güzel şeyin saf sevgimiz olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Ancak, sevgimize ilave olarak onların yaşadığı dünyayı güzelleştirmeye çalışmak ve onlara sağlıkla, mutlulukla ve eşit fırsatlarla büyüyebilecekleri bir ortam sağlamanın, biz ebeveynlerin en önemli görevlerinden biri olduğunu düşünüyorum.

Prima ile de Karan’ın hayatımıza girmesiyle tanıştık ve doğduğu günden beri tam anlamıyla her an hayatımızda oldu. Prima’ya ve ürünlerine güvenimiz tamdı.  Ben de milyonlarca anne gibi bir Prima annesiyken, sonraları bu iş birliği için ilk bir araya geldiğimizde Prima ile hedeflerimizin ve düşüncelerimizin ortak olduğunu duymak beni heyecanlandırdı. Çünkü merkezinde bebeklerin yer aldığı projelerde her adımın çok hassas olmasını gerektiriyor ve Prima’yı tanıdıkça bu doğrultuda hareket eden, dünyaya bebeklerin gözünden bakan bir marka olduğunu bilmek bana bir kere daha güven verdi.” dedi.

Projenin hayata geçmesinde önemli bir katkısı olan İhtiyaç Haritası’nın Yönetim Kurulu Üyesi Esra Arslan konuyla ilgili olarak, “Kurum olarak öncelikli amacımız her zaman ihtiyaç sahiplerine ulaşmak ve onlar için en temel ihtiyaçların giderilmesini sağlamak. Bu doğrultuda Prima ile yaptığımız iş birliği çok kıymetli. Türkiye’nin birçok şehrinde yüzlerce hatta binlerce aile, bebek bezine ulaşmada sorun yaşayabiliyor. Bu yüzden Prima ile böyle bir çalışmaya ortak olduğumuz için çok mutluyuz.” dedi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.